Wiadomości

 • V LEGNICKI KONKURS MATEMATYCZNY

  Dnia 28.03.2015r. w I LO odbył się V Legnicki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

  Miał on wyłonić najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z matematyki. Pokazał uczniom, iż matematyka nie jest łatwa i kryje wiele ciekawostek.

  Zmagania najlepszych w tej dziedzinie trwały 90 minut, uczniowie zmierzyli się z zestawem 15 zadań zamkniętych (1 pkt za prawidłową odpowiedź) i 2 zadaniami otwartymi (punktowane od 0 do 5 punktów za każde).
  Nasza szkoła również miała swoją drużynę. W jej skład wchodziło czterech uczniów klas VI.
  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Konkurs objął patronatem Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Piotr Domagała klasa VI a

  Jędrzej Mazur klasa VI a

  Rozalia Juzak klasa VI a

  Michał Turowski klasa VI b

  http://edukacja.lca.pl/legnica,news,52162,Legnicki_Konkurs_Matematyczny.html

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legnicki-konkurs-matematyczny-zdjecia,3330841,gal,t,id,tm.html#7d8304070b6ad510,1,3,60

  http://www.1liceum.pl/artykul-517#top_menu

 • KOLOROWA WIELKANOC Z SKO

  W poniedziałek 30 marca 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs SKO pt. "KOLOROWA WIELKANOC Z SKO". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej lub przestrzennej nawiązującej do symboli Świąt Wielkiej Nocy oraz SKO.

  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym talentem. Wykonały przecudne: pisanki, skarbonki, króliczki, makiety świąteczne oraz rysunki.

  I miejsce otrzymali:

  Julia Tudry kl. 2 b

  Szymon Tudry kl. 4 c

  II miejsce:

  Oskar Ladra kl. 3 b

  Patryk Rembowski kl. 3 b

  Julia Lorenc kl. 4 c

  III miejsce:

  Natalia Pastuch kl. 4 c

  Justyna Szczerban kl. 2 a

  Maja Zawada kl. 2 b

  Wyróżnienie:

  Grupa 0 a pod opieką p. J. Broniarz

  Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach SKO. Zwycięskie prace trafiły do Banku PKO BP w Legnicy, aby tam mogły nacieszyć oko klientów Banku.

  Agnieszka Guszpit

   

 • POWITANIE WIOSNY

  25 marca 2015 uczniowie klas 4 - 6 powitali wiosnę. W tym dniu odbył się konkurs wiosenny, w którym to komisja oceniała: wykonanie piosenki wiosennej, plakat na powitanie wiosny oraz przebranie w wylosowanym kolorze. Najpiękniej zaprezentowała się klasa 4 c zdobywając I miejsce tuż za nią klasa 4 b a III miejsce przypadło klasie 5 b. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.

  Wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i oryginalnością, zaśpiewały piękne piosenki o wiośnie. Było kolorowo i wiosennie.

  Agnieszka Guszpit

 • WIELKANOCNY KONKURS I KIERMASZ W „JEDYNCE”

  20 marca 2015 roku został zakończony konkurs wielkanocny dla wszystkich uczniów naszej szkoły organizowany przez Samorząd Uczniowski. W tym roku szkolnym główna nagroda, czyli tort trafił do klasy II B oraz IV C. Uczniowie z tych klas zdaniem jury w składzie: p. M. Nowosielska-nauczyciel plastyki, p. J.Broniarz, p. G. Roszak oraz p. K. Dzwonkowska, wykonały najpiękniejsze i najbardziej pracochłonne ozdoby wielkanocne. II miejsce przypadło klasom – VIa oraz IIIb, III miejsce otrzymały klasy IIc i IVb. Pozostałe klasy zostały wyróżnione i otrzymały dyplomy. Prace wykonane przez dzieci trafiły na wielkanocny kiermasz z okazji dnia otwartego szkoły. Wszystkim uczniom, wychowawcom klas i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu pięknych, zachwycających ozdób.

 • DZIEŃ KOBIET W KLASIE 4 C

  DZIEŃ KOBIET W KLASIE 4 C

  Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
  Taki dzień raz się w roku zdarza,
  gdy 8 Marca z gwarem wiosny
  wytryśnie z kartek kalendarza.


  Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
  więc śpieszą chłopcy i panowie
  z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
  Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

   

  5 marca w klasie 4 c na zajęciach wychowawczych chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom z okazji ich święta. Wszystkie dziewczęta otrzymały upominki oraz własnoręcznie wykonane kartki. Chłopcy również pamiętali o swojej wychowawczyni.

  Wszyscy świetnie się bawili, a podsumowaniem był poczęstunek, przygotowany oczywiście przez chłopców.

           Panowie - czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania, świetnie się spisali, dodaje p. Agnieszka

  i mówi, że jest bardzo dumna ze swoich wychowanków.

  Wychowawca: Agnieszka Guszpit

   

 • ZAWODY KARATE

  W sobotę 28.02.2014 w Wińsku odbyły sie zawody karate. Były to zawody dla poczatkujących. Klub reprezonatało 9 osób w tym: Kacper Paszkowski, Kacper Przygoda, Sandra Ogórek. Nasz uczeń Kacper Paszkowski wywalczył 3 - cie miejsce w kumite co jest bardzo dużym sukcesem, a tym bardziej, że trenuje dopiero od września.

 • O Powstaniu Wielkopolskim w Legnicy

  16 lutego 2015 roku obchodziliśmy święto Patronów Naszej szkoły – Powstańców Wielkopolskich. W tym dniu społeczność szkolna brała udział w specjalne przygotowanej wieczornicy z okazji 96 rocznicy zakończenia zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Na uroczystości miło nam było gościć rodziny Powstańców Wielkopolskich oraz Pana Prezydenta Legnicy - Tadeusza Krzakowskiego, Panią Prezydent - Dorotę Purgal, Pana doktora Tadeusza Samborskiego - Ćzłonka Zarządu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Pana Czesława Kowalaka - Prezesa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Legnicy, któremu w szczególny sposób szkoła podziękowała za wieloletnią współpracę oraz przekazanie szkole wielu materiałów o powstańcach osiadłych  na ziemi legnickiej i samym powstaniu. Spotkanie rozpoczęło się pięknym i wzruszającym występem uczniów ze szkolnego koła teatralnego, potem wszyscy wspólnie śpiewaliśmy pieśni żołnierskie. Najważniejszym punktem tego wieczoru było uroczyste otwarcie szkolnej izby pamięci stworzonej w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim.

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/o-powstaniu-wielkopolskim-w-legnicy-zdjecia,3283191,gal,14388559,t,id,tm,zid.html

  http://edukacja.lca.pl/legnica,news,51449,W_SP_1_zlozyli_hold_powstancom.html

  http://www.damitv.pl/8,5399-izba_pamieci_o_powstaniu_wielkopolskim_w_legnickiej_szkole__.html

 • POCZTA WALENTYNKOWA

  W dniach 11 – 13 lutego 2015 roku uczniowie klas 4 – 6 naszej szkoły mieli okazję do składania życzeń sympatii, przyjaźni bliskiej osobie. Wystarczyło tylko trochę pomysłowości na wykonanie walentynki i wrzucenie jej do specjalnej skrzynki, aby przekonać się, jaką ogromną radość można sprawić drugiej osobie.

         Agnieszka Guszpit

 • WOLONTARIUSZE SP 1

  Wolontariusze naszej szkoły włączyli się do kampanii Tapori 2014 - 2015
  pod hasłem "TWORZYMY ŚWIAT, W KTÓRYM JEST MIEJSCE DLA KAŻDEGO".

  http://www.tapori.org/site/Kampania-w-SP-1-w-Legnice.html

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  CZAS NA BAL

  Tradycją już stało się, że na przełomie stycznia i lutego odbywają się w naszej szkole bale karnawałowe dla starszych i młodszych klas. 

  W tym roku 4 lutego 2015 roku odbył się bal dla klas IV - VI zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz rodziców.

  Organizatorzy wszystkim przybyłym uczniom zapewnili wiele atrakcji. Oprócz tańców przy muzyce, były konkursy na najlepsze przebranie karnawałowe i w tej kategorii zwyciężyli: Karolinka Chmielowska z klasy 4 c oraz Alex Małachowski z klasy 4 c. Potem były zabawy z jedzeniem jabłek na czas oraz skoki w workach slalomem między pachołkami. Na koniec pan Adam - nauczyciel wychowania fizycznego wymyślił fantastyczny konkurs sportowy z przysiadami. W czasie przerw między zabawami uczniowie mogli zakupić i skosztować ciast upieczonych przez naszych rodziców.

  Za wypieki i pomoc podczas balu serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom. Dzięki tej imprezie mogliśmy wspomóc działalność Samorządu Uczniowskiego oraz wspólnie razem miło spędzić czas.

   

  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

  Katarzyna Dzwonkowska, Agnieszka Guszpit

 • FERIE ZIMOWE

   

                           

   

 • GÓRA GROSZA

  Po raz  kolejny Samorząd Uczniowski wraz z SKO włączył się w akcję Góra Grosza.

  Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          Akcja w naszej szkole przeprowadzona była poprzez zbiórkę monet w poszczególnych klasach. Łącznie zebrano 7092 monety czyli w sumie 157,21 zł.

   

  Miejsce I

  Kl. 6 b – 45, 32 zł

   

  Miejsce II

  Kl. 4 c – 37, 28 zł

   

  Miejsce III

  Kl. 5 a – 24, 04 zł

   

  Kolejne miejsca przypadły klasom: I c (17 zł), III b (15, 59 zł), VI a (13, 24 zł) oraz I b (4, 74 zł).

   

  Zbiórka monet utwierdziła nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.

  Cieszymy się, dodaje p. Agnieszka, iż uświadomiliśmy uczniom fakt, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

  Agnieszka Guszpit

 • „Jest taki dzień tylko jeden raz do roku …”

  Przegląd Kolęd

  W środę 17 stycznia 2014 r. w naszej szkole odbył się Przegląd Kolęd. Po jasełkach przygotowanych przez dzieci z oddziałów zerowych zaprezentowali się uczniowie kl. I - V. Pięknie zaprezentowała się klasa III a, która zaśpiewała a capella, ponieważ sprzęt grający odmówił posłuszeństwa. Podobną sytuację miała kl. IV a – wyszli z niej jednak obronną ręką. Najpiękniejsze przebrania i rekwizyty przygotowała kl. IV c.

  Wszystkim klasom i Wychowawcom dziękujemy za przygotowanie kolęd oraz gratulujemy wspaniałych występów!

  Katechetki

  Wigilie klasowe

  Boże Narodzenie - najpiękniejsze, najbardziej rodzinne święta. Wigilijna kolacja: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd ... na tę chwilę czekamy z radością przez cały rok. Pięknie jest, gdy przy stole wigilijnym zbiera się cała rodzina, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Tuż przed świętami spotkaliśmy się wszyscy razem, by wspólnie przeżyć te wyjątkowe chwile.

  Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem, składając życzenia świąteczne.

   

  Agnieszka Guszpit

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  15 grudnia 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie świątecznego konkursu przeznaczonego dla klas 0 - VI. Organizatorem  konkursu na wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej były panie ze szkolnej świetlicy - pani Renata Machała oraz Pani Barbara Szewczyk – Stańko. Dzieci wykonały piękne prace. Przyznano dyplomy i nagrody specjalne - Grand Prix oraz I, II, III miejsca w różnych kategoriach wiekowych. Wiele dzieci dostało również wyróżnienia za pomysłowość i estetykę wykonania. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami trafiły do okolicznych szkół i placówek oświatowych w Legnicy.

 • Zbiórka żywności Caritas „TAK, pomagam”

  12 i 13 grudnia 2014 r. uczennice naszej szkoły – Nikola Guzowska, Karolina Serek, Wiktoria Przybylska, kl. IV c; Martyna Flejszer, Marta Smal, kl. V b; Kamila Zawadzka, Julia Rodzeń, Nikola Serek, kl. VI b –  z uśmiechami na twarzy zbierały żywność w sklepie Biedronka przy ul. Gwiezdnej.

  Zgromadzona żywność została rozdana osobom potrzebującym z terenu parafii św. Jacka w formie przedświątecznych paczek żywnościowych.

  Katarzyna Łysaków

 • MIKOŁAJ W ZERÓWKACH

  Wesołymi piosenkami o zimowych zamieciach, o tym jak warto być dobrym dla innych,  wierszami i graniem na instrumentach, dzieci z grupy  0 „a” przygotowały występ z okazji „Mikołajek”. Każdy w wesołych, mikołajkowych czapeczkach czekał na upragniony prezent od zimowego gościa.

  Joanna Broniarz

 • ZERÓWKI W FABRYCE BOMBEK W ZŁOTORYI

  27 listopada 2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasa 3 a miały okazję zwiedzić złotoryjską fabrykę bombek. Wszyscy podziwiali kolorowe, ręcznie wykonywane arcydzieła. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach plastycznych i samemu doświadczyć własnoręcznego dekorowania bombek.

  Joanna Broniarz

 • ZERÓWKI NA WIEŻY ZAMKOWEJ

  Wyjście dzieci z oddziału przedszkolnego w celu zwiedzenia wieży widokowej Św. Piotra na Zamku Piastowskim w Legnicy. Mimo, że do pokonania dzieci miały wiele schodów, dzielnie zniosły pieszą wycieczkę i za zachwytem podziwiały piękną panoramę Legnicy. 

  Joanna Broniarz

 • Zerówka w Domu Pomocy Społecznej w Legnicy

  25 listopada 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Legnicy. Zerówkowicze wystąpili z pięknym, jesiennym występem. Dziękujemy wszystkim za miłe zaproszenie.

  Joanna Broniarz

   

 • WOLONTARIAT

  Z okazji Dnia św. Mikołaja w dniu 9 grudnia 2014 r., wolontariusze naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. „Uratować św. Mikołaja i święta” w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy. Z widowni przedstawienie oglądały dzieci przebywające na leczeniu na Oddziałach Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii.

  http://zsilegnica.pl/wietlica-przyszpitalna

  http://www.e-legnickie.pl/index.php/rozrywka-i-kultura-w-regionie/legnica-kultura/14588-witeczne-przedstawienie-w-szpitalu

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć