Wiadomości

 • FERIE ZIMOWE

   

                           

   

 • GÓRA GROSZA

  Po raz  kolejny Samorząd Uczniowski wraz z SKO włączył się w akcję Góra Grosza.

  Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          Akcja w naszej szkole przeprowadzona była poprzez zbiórkę monet w poszczególnych klasach. Łącznie zebrano 7092 monety czyli w sumie 157,21 zł.

   

  Miejsce I

  Kl. 6 b – 45, 32 zł

   

  Miejsce II

  Kl. 4 c – 37, 28 zł

   

  Miejsce III

  Kl. 5 a – 24, 04 zł

   

  Kolejne miejsca przypadły klasom: I c (17 zł), III b (15, 59 zł), VI a (13, 24 zł) oraz I b (4, 74 zł).

   

  Zbiórka monet utwierdziła nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.

  Cieszymy się, dodaje p. Agnieszka, iż uświadomiliśmy uczniom fakt, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

  Agnieszka Guszpit

 • „Jest taki dzień tylko jeden raz do roku …”

  Wigilie klasowe

  Boże Narodzenie - najpiękniejsze, najbardziej rodzinne święta. Wigilijna kolacja: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd ... na tę chwilę czekamy z radością przez cały rok. Pięknie jest, gdy przy stole wigilijnym zbiera się cała rodzina, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Tuż przed świętami spotkaliśmy się wszyscy razem, by wspólnie przeżyć te wyjątkowe chwile.

  Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i dzieliliśmy się opłatkiem, składając życzenia świąteczne.

   

  Agnieszka Guszpit

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  15 grudnia 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie świątecznego konkursu przeznaczonego dla klas 0 - VI. Organizatorem  konkursu na wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej były panie ze szkolnej świetlicy - pani Renata Machała oraz Pani Barbara Szewczyk – Stańko. Dzieci wykonały piękne prace. Przyznano dyplomy i nagrody specjalne - Grand Prix oraz I, II, III miejsca w różnych kategoriach wiekowych. Wiele dzieci dostało również wyróżnienia za pomysłowość i estetykę wykonania. Najpiękniejsze kartki wraz z życzeniami trafiły do okolicznych szkół i placówek oświatowych w Legnicy.

 • MIKOŁAJ W ZERÓWKACH

  Wesołymi piosenkami o zimowych zamieciach, o tym jak warto być dobrym dla innych,  wierszami i graniem na instrumentach, dzieci z grupy  0 „a” przygotowały występ z okazji „Mikołajek”. Każdy w wesołych, mikołajkowych czapeczkach czekał na upragniony prezent od zimowego gościa.

  Joanna Broniarz

 • ZERÓWKI W FABRYCE BOMBEK W ZŁOTORYI

  27 listopada 2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasa 3 a miały okazję zwiedzić złotoryjską fabrykę bombek. Wszyscy podziwiali kolorowe, ręcznie wykonywane arcydzieła. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach plastycznych i samemu doświadczyć własnoręcznego dekorowania bombek.

  Joanna Broniarz

 • ZERÓWKI NA WIEŻY ZAMKOWEJ

  Wyjście dzieci z oddziału przedszkolnego w celu zwiedzenia wieży widokowej Św. Piotra na Zamku Piastowskim w Legnicy. Mimo, że do pokonania dzieci miały wiele schodów, dzielnie zniosły pieszą wycieczkę i za zachwytem podziwiały piękną panoramę Legnicy. 

  Joanna Broniarz

 • Zerówka w Domu Pomocy Społecznej w Legnicy

  25 listopada 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Legnicy. Zerówkowicze wystąpili z pięknym, jesiennym występem. Dziękujemy wszystkim za miłe zaproszenie.

  Joanna Broniarz

   

 • WOLONTARIAT

  Z okazji Dnia św. Mikołaja w dniu 9 grudnia 2014 r., wolontariusze naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. „Uratować św. Mikołaja i święta” w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy. Z widowni przedstawienie oglądały dzieci przebywające na leczeniu na Oddziałach Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii.

  http://zsilegnica.pl/wietlica-przyszpitalna

  http://www.e-legnickie.pl/index.php/rozrywka-i-kultura-w-regionie/legnica-kultura/14588-witeczne-przedstawienie-w-szpitalu

 • TWORZYMY MURAL

  12 listopada przekonaliśmy się, że malowanie murali wymaga dużo cierpliwości. Uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Sztuka dla Ludzi. Pod okiem pani Dagmary Angier-Sroki, pana Wojtka Kołacza oraz naszej nauczycielki Małgorzaty Nowosielskiej malowaliśmy mural nawiązujący do powstałego w październiku malowidła przedstawiającego postać Witelona.

  Dowiedzieliśmy się, że Witelon prawdopodobnie urodził się w Legnicy. Był zakonnikiem, nauczycielem, psychologiem, fizykiem żyjącym w okresie średniowiecza. Napisał działo o optyce, które zrozumieli i uznali dopiero współcześni naukowcy.

  Mur obok sali gimnastycznej został wcześniej przygotowany przez pana Wojtka. Naszkicował on elementy związane ze słynnym uczonym, m.in. różnych kształtów soczewki. Dostaliśmy do ręki pędzle, słoiki z farbą i rozpoczęliśmy pracę. Najpierw pokrywaliśmy farbą duże powierzchnie, a następnie malowaliśmy detale i kontury. Z krótkimi przerwami na herbatę pracowaliśmy trzy godziny. Wielką radość sprawiło nam wspólne malowanie, odkrywanie kolorów, przyjacielskie rozmowy, a efekty można podziwiać.

 • ANDRZEJKI 2014

  24 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla klas IV- VI. Organizatorem zabawy był Samorząd Uczniowski, który przy pomocy Rady Rodziców  przygotował wieczór wróżb, czarów i magicznych zaklęć, poprowadzony przez Panią Alinę Tarnawską - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Legnicy Pro Legnica. W trakcie zabawy odbył się pokaz tańca wykonany przez dziewczynki z klasy V a pod kierownictwem Pani Ady Stasik. Potem był czas na skorzystanie z wielu wróżb przygotowanych przez każdą klasę, między innymi magiczne kubki, księga wróżb, magiczne liczby, imiona w sercach, czy przyszłość w kartach. W czasie przerwy można było skosztować pysznych wypieków naszych rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Zabawa Andrzejkowa miała na celu przybliżyć uczniom historię ANDRZEJEK i związanych z tych świętem zwyczajów.

  Katarzyna Dzwonkowska

 • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

  Udział dzieci z gr. 0 "a" w programie: „Dzień zdrowego śniadania”. Wdrażano dzieci do samodzielnego wykonania kanapek, uświadamiano jak ważny jest pierwszy posiłek, czyli śniadanie oraz to, że należy spożywać dużo warzyw, owoców i nabiału.

 • Szkolny konkurs plastyczny

  Szkolny konkurs plastyczny dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III pt. „Jesienne bukiety” dobiegł końca. Ogólnie wpłynęło 35 kompozycji plastycznych, wszystkie bukiety były piękne, kolorowe, prawdziwie jesienne, wykonane z zasuszonych roślin. Jury w składzie Pani Helena Nita i Pani Adrianna Stasik miały ogromny dylemat, które prace szczególnie wyróżnić. Wytypowano następujące prace:
  1 miejsce -  Angelika Przygoda, gr. 0 a
  2 miejsce -  Beata Jastrzębska, kl. 1 c
  3  miejsce - Wiktoria Teleszko, kl. 2 c

  wyróżnienia:
  Justyna Szczerba, kl. 2 a,
  Joanna Swarcewicz, gr. 0 b,
  Paweł Zębacki, gr. 0 a,
  siostry Karolina i Natalia Brzezińskie, gr. 0 a,
  Oliwia Małek – Kalińczuk, gr. 0 c.

  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy. Kompozycje stanowiły piękną dekorację w holu szkoły.


  Organizator konkursu: Joanna Broniarz

 • "Jesienny koncert"

  Dla rodziców oraz uczniów z klas 1-3 dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0 „a”  wystąpiły z przedstawieniem pt. „Jesienny koncert”. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Pani Jesień rozdawała jesienne dary jak: grzyby, kasztany, jabłka, gruszki. Dzieci odważnie odegrały swoje role a Pani Wiewiórka, z wielkim wdziękiem zaprezentowała tańce: walczyka, kujawiaka, polki i krakowiaka. W nagrodę dzieci otrzymały mnóstwo braw!                               

  J.Broniarz

 • KONKURS SKO

  W dniu 6 listopada 2014 roku, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu SKO na wykonanie pieniądza (monety lub banknotu) według własnego pomysłu.

  Należało przygotować pieniądza według własnej koncepcji i pomysłowości w formie przestrzennej. Dzieci wspaniale podeszły do tego zadania, wykazały się dużą kreatywnością. Przygotowały wyjątkowe i przepiękne prace z przeróżnych materiałów.

  Jury w składzie: pani Agata Barczyszyn oraz pani Agnieszka Guszpit miało trudną decyzję do podjęcia, kto zasłużył na I miejsce w tym konkursie. Ostatecznie zdecydowała oryginalność wykonania. I miejsce przyznano Mai Pawłowskiej z kl. 2 c, II miejsce przypadło Natalii Pastuch z kl. 4 c oraz Wiktorii Teleszko z kl. 2 c, Szymon Tudry z kl. 4 c, Julia Stankiewicz z kl. 2 c oraz Julia Tudry z kl. 2 b zajęli III miejsce a IV miejsce przyznano Jakubowi Obara z kl. 3 b oraz Adrianowi Lepiejża z kl. 2 a. Nagrody pocieszenia otrzymali: z klasy 2 a: Karnel Klancko, z klasy 2 c: Anastazja Klein, z klasy 3 a: Klaudia Patyńska, Wiktoria Pruchniewska, Milena Lorenc, Sandra Żeberek, Mikołaj Świątkowski, z klasy 3 b: Sandra Nowińska, Dawid Obara, z klasy 4 a: Paulina Piątek, Arleta Czebieniak, Kacper Wnuk, z klasy 4 b: Wiktoria Hipner oraz z klasy 4 c: Mateusz Prociów.

  Pieniądze zostaną umieszczone na wystawie w Banku PKO BP w Legnicy aby inni ludzie mogli podziwiać talent naszych dzieci.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie niezwykłych prac a zwycięzcom gratulujemy. Dodać należy, iż nagrody zostały ufundowane przez Bank PKO BP w Legnicy, za które serdecznie dziękujemy.

  Agnieszka Guszpit

 • HALLOWEENOWA DYNIA

  W dniu 6 listopada 2014 roku, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomysłową „halloweenową” dynię. Organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz SKO. Należało przygotować klasową dynię według własnej koncepcji i pomysłowości. Wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe. Umieszczono je na ogólnodostępnej wystawce w holu szkolnym.

  Jury w składzie: pani Katarzyna Dzwonkowska, pani Agnieszka Guszpit miało trudną decyzję do podjęcia, kto zasłużył na I miejsce w tym konkursie. Ostatecznie zdecydowała oryginalność wykonania dyni przez klasę IV b, która zwyciężyła. II miejsce zajęła klasa VI b, a III przypadło dla klasy IV c. Dodać należy, iż nagrody zostały ufundowane przez Bank PKO BP w Legnicy, za które serdecznie dziękujemy.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie niezwykłych dyń a zwycięzcom gratulujemy.

  Agnieszka Guszpit

 • POSMUMOWANIE AKCJI GROSZ DO GROSZA - I SEMESTR

  Zakończyła się I część realizowanego w naszej szkole programu "Dzwonek na obiad". W ramach tego projektu zbieraliśmy groszówki na rzecz dofinansowania obiadów dla biednych dzieci w całej Polsce. Zebrane fundusze przekazaliśmy na konto fundacji "BYĆ BARDZIEJ".

  W konkursie pt. "GROSZ DO GROSZA" brali udział uczniowie całej szkoły. Udało nam się zgromadzić ponad dziesięć tysięcy monet. Szczegóły w tabeli:

   

  RODZAJ MONET

  LICZBA MONET

  1 GROSZ

  8330

  2 GROSZE

  2200

  5 GROSZY

  1235

  10 GROSZY

  258

  20 GROSZY

  80

  50 GROSZY

  15

  1 ZŁOTY

  2

   

  Monety zostały przeliczone najpierw w szkole przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a potem trafiły do Banku, który  sprawdził wszystko i zliczył jeszcze raz nasze groszówki. Udało nam się zebrać w ciągu  prawie trzech tygodni sumę 240 zł i 35 groszy. Cieszymy się bardzo z tej  kwoty.

  Okazało się, że zbieranie grosika do grosika się opłaca, bo można w ten prosty sposób pomóc biednym dzieciom i sprawić, by nie były głodne. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i czekamy na kolejne groszówki od Was w II semestrze.

  K. Dzwonkowska

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  16.10.2014 w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<  uczestniczyliśmy w kolejnej próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób jednocześnie. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od godz. 12.00 do 12.30 w sali gimnastycznej 142 uczniów wykonywało czynności ratownicze na 6 fantomach. Uczniowie wykazali się umiejętnościami i wielkim zaangażowaniem. Opiekunami akcji byli: A. Poddębniak, J. Jurek, G. Roszak i E. Walczak.

 • KONKURS CZYTELNICZY „Witajcie w naszej bajce”

  29 października w SP18 odbył się konkurs czytelniczy „Witajcie w naszej bajce”. Do konkursu przystąpiły drużyny z pięciu szkół. Konkurencje wymagały doskonałej znajomości wierszy Jana Brzechwy. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Różnica w punktacji pomiędzy poszczególnymi szkołami wyniosła 1 - 2 punkty.

 • DZIEŃ MOJEGO „PUPILA” – 27.10.2014

  Październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. My również postanowiliśmy w SP nr 1 w Legnicy uczcić to święto. SAMORZĄD UCZNIOWSKI oraz KOŁO EKOLOGICZNE zorganizowały pokaz naszych pupili. Uczniowie z klas IV - VI mieli okazję pochwalić się swoim zwierzątkiem. Każdy uczestnik musiał wcześniej przygotować metryczkę, w której umieszczono wszystkie istotne informacje o danym zwierzęciu m.in. co je, jak ma na imię, jaki to gatunek itd.  Wszyscy uczniowie oglądający  wystawę byli zachwyceni patrząc na chomiki, świnkę morską, myszkę, króliczki, czy rybki. Najwięcej czułości i zainteresowania wzbudziły   śliczne kotki. Wszystkie zwierzątka dzielnie zniosły trudy wystawy, a w nagrodę otrzymały wiele komplementów. Przeprowadzeniem wystawy zwierząt w tym dniu zajęła się pani Marysia Piotrowska - nauczyciel przyrody w Jedynce.

  Katarzyna Dzwonkowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć