Wiadomości

 • Szkolny konkurs plastyczny

  Szkolny konkurs plastyczny dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III pt. „Jesienne bukiety” dobiegł końca. Ogólnie wpłynęło 35 kompozycji plastycznych, wszystkie bukiety były piękne, kolorowe, prawdziwie jesienne, wykonane z zasuszonych roślin. Jury w składzie Pani Helena Nita i Pani Adrianna Stasik miały ogromny dylemat, które prace szczególnie wyróżnić. Wytypowano następujące prace:
  1 miejsce -  Angelika Przygoda, gr. 0 a
  2 miejsce -  Beata Jastrzębska, kl. 1 c
  3  miejsce - Wiktoria Teleszko, kl. 2 c

  wyróżnienia:
  Justyna Szczerba, kl. 2 a,
  Joanna Swarcewicz, gr. 0 b,
  Paweł Zębacki, gr. 0 a,
  siostry Karolina i Natalia Brzezińskie, gr. 0 a,
  Oliwia Małek – Kalińczuk, gr. 0 c.

  Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy. Kompozycje stanowiły piękną dekorację w holu szkoły.


  Organizator konkursu: Joanna Broniarz

 • "Jesienny koncert"

  Dla rodziców oraz uczniów z klas 1-3 dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0 „a”  wystąpiły z przedstawieniem pt. „Jesienny koncert”. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Pani Jesień rozdawała jesienne dary jak: grzyby, kasztany, jabłka, gruszki. Dzieci odważnie odegrały swoje role a Pani Wiewiórka, z wielkim wdziękiem zaprezentowała tańce: walczyka, kujawiaka, polki i krakowiaka. W nagrodę dzieci otrzymały mnóstwo braw!                               

  J.Broniarz

 • KONKURS SKO

  W dniu 6 listopada 2014 roku, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu SKO na wykonanie pieniądza (monety lub banknotu) według własnego pomysłu.

  Należało przygotować pieniądza według własnej koncepcji i pomysłowości w formie przestrzennej. Dzieci wspaniale podeszły do tego zadania, wykazały się dużą kreatywnością. Przygotowały wyjątkowe i przepiękne prace z przeróżnych materiałów.

  Jury w składzie: pani Agata Barczyszyn oraz pani Agnieszka Guszpit miało trudną decyzję do podjęcia, kto zasłużył na I miejsce w tym konkursie. Ostatecznie zdecydowała oryginalność wykonania. I miejsce przyznano Mai Pawłowskiej z kl. 2 c, II miejsce przypadło Natalii Pastuch z kl. 4 c oraz Wiktorii Teleszko z kl. 2 c, Szymon Tudry z kl. 4 c, Julia Stankiewicz z kl. 2 c oraz Julia Tudry z kl. 2 b zajęli III miejsce a IV miejsce przyznano Jakubowi Obara z kl. 3 b oraz Adrianowi Lepiejża z kl. 2 a. Nagrody pocieszenia otrzymali: z klasy 2 a: Karnel Klancko, z klasy 2 c: Anastazja Klein, z klasy 3 a: Klaudia Patyńska, Wiktoria Pruchniewska, Milena Lorenc, Sandra Żeberek, Mikołaj Świątkowski, z klasy 3 b: Sandra Nowińska, Dawid Obara, z klasy 4 a: Paulina Piątek, Arleta Czebieniak, Kacper Wnuk, z klasy 4 b: Wiktoria Hipner oraz z klasy 4 c: Mateusz Prociów.

  Pieniądze zostaną umieszczone na wystawie w Banku PKO BP w Legnicy aby inni ludzie mogli podziwiać talent naszych dzieci.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie niezwykłych prac a zwycięzcom gratulujemy. Dodać należy, iż nagrody zostały ufundowane przez Bank PKO BP w Legnicy, za które serdecznie dziękujemy.

  Agnieszka Guszpit

 • HALLOWEENOWA DYNIA

  W dniu 6 listopada 2014 roku, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomysłową „halloweenową” dynię. Organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz SKO. Należało przygotować klasową dynię według własnej koncepcji i pomysłowości. Wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe. Umieszczono je na ogólnodostępnej wystawce w holu szkolnym.

  Jury w składzie: pani Katarzyna Dzwonkowska, pani Agnieszka Guszpit miało trudną decyzję do podjęcia, kto zasłużył na I miejsce w tym konkursie. Ostatecznie zdecydowała oryginalność wykonania dyni przez klasę IV b, która zwyciężyła. II miejsce zajęła klasa VI b, a III przypadło dla klasy IV c. Dodać należy, iż nagrody zostały ufundowane przez Bank PKO BP w Legnicy, za które serdecznie dziękujemy.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie niezwykłych dyń a zwycięzcom gratulujemy.

  Agnieszka Guszpit

 • POSMUMOWANIE AKCJI GROSZ DO GROSZA - I SEMESTR

  Zakończyła się I część realizowanego w naszej szkole programu "Dzwonek na obiad". W ramach tego projektu zbieraliśmy groszówki na rzecz dofinansowania obiadów dla biednych dzieci w całej Polsce. Zebrane fundusze przekazaliśmy na konto fundacji "BYĆ BARDZIEJ".

  W konkursie pt. "GROSZ DO GROSZA" brali udział uczniowie całej szkoły. Udało nam się zgromadzić ponad dziesięć tysięcy monet. Szczegóły w tabeli:

   

  RODZAJ MONET

  LICZBA MONET

  1 GROSZ

  8330

  2 GROSZE

  2200

  5 GROSZY

  1235

  10 GROSZY

  258

  20 GROSZY

  80

  50 GROSZY

  15

  1 ZŁOTY

  2

   

  Monety zostały przeliczone najpierw w szkole przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, a potem trafiły do Banku, który  sprawdził wszystko i zliczył jeszcze raz nasze groszówki. Udało nam się zebrać w ciągu  prawie trzech tygodni sumę 240 zł i 35 groszy. Cieszymy się bardzo z tej  kwoty.

  Okazało się, że zbieranie grosika do grosika się opłaca, bo można w ten prosty sposób pomóc biednym dzieciom i sprawić, by nie były głodne. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i czekamy na kolejne groszówki od Was w II semestrze.

  K. Dzwonkowska

 • Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

  16.10.2014 w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<  uczestniczyliśmy w kolejnej próbie pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób jednocześnie. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od godz. 12.00 do 12.30 w sali gimnastycznej 142 uczniów wykonywało czynności ratownicze na 6 fantomach. Uczniowie wykazali się umiejętnościami i wielkim zaangażowaniem. Opiekunami akcji byli: A. Poddębniak, J. Jurek, G. Roszak i E. Walczak.

 • KONKURS CZYTELNICZY „Witajcie w naszej bajce”

  29 października w SP18 odbył się konkurs czytelniczy „Witajcie w naszej bajce”. Do konkursu przystąpiły drużyny z pięciu szkół. Konkurencje wymagały doskonałej znajomości wierszy Jana Brzechwy. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Różnica w punktacji pomiędzy poszczególnymi szkołami wyniosła 1 - 2 punkty.

 • DZIEŃ MOJEGO „PUPILA” – 27.10.2014

  Październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. My również postanowiliśmy w SP nr 1 w Legnicy uczcić to święto. SAMORZĄD UCZNIOWSKI oraz KOŁO EKOLOGICZNE zorganizowały pokaz naszych pupili. Uczniowie z klas IV - VI mieli okazję pochwalić się swoim zwierzątkiem. Każdy uczestnik musiał wcześniej przygotować metryczkę, w której umieszczono wszystkie istotne informacje o danym zwierzęciu m.in. co je, jak ma na imię, jaki to gatunek itd.  Wszyscy uczniowie oglądający  wystawę byli zachwyceni patrząc na chomiki, świnkę morską, myszkę, króliczki, czy rybki. Najwięcej czułości i zainteresowania wzbudziły   śliczne kotki. Wszystkie zwierzątka dzielnie zniosły trudy wystawy, a w nagrodę otrzymały wiele komplementów. Przeprowadzeniem wystawy zwierząt w tym dniu zajęła się pani Marysia Piotrowska - nauczyciel przyrody w Jedynce.

  Katarzyna Dzwonkowska

 • TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie”

  Podopieczni koła z SP 1 w Legnicy wzięli udział w turnieju szkół pt. „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie.” Uczniowie wzięli udział w ośmiu konkurencjach turniejowych, które polegały np. na zaprezentowaniu piosenki do znanej melodii z tekstem nawiązującym do TPD, kreowaniu loga 70-lecia TPD w Legnicy, stworzeniu albumu o stowarzyszeniu. Sprawdzana była także znajomość TPD podczas konkursu wiedzy. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16, a nasza ekipa zajęła trzecie miejsce.

  Turniej szkół podstawowych w Legnicy

  Turniej szkoł podstawowych 95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie
   

 • WIZYTA W BANKU PKO BP

  W dniu 23 października uczniowie klasy 4 c wraz z wychowawcą odwiedzili Bank PKO BP w naszym mieście.

  Po przybyciu do banku przywitała nas mile pani wicedyrektor. Następnie dołączyła do nas pani E. Majewska – opiekun SKO, która oprowadziła nas po banku. Odwiedziliśmy prawie wszystkie sale w budynku. Byliśmy w pokojach, gdzie udziela się kredyty indywidualne, dla przedsiębiorstw, w sali maklerskiej, kasowej a nawet w gabinecie dyrektora.

  Dowiedzieliśmy się tam, jak bezpiecznie ulokować pieniążki. Pani Ela również przypomniała nam o wartościach, jakie płyną z oszczędzania w SKO.

  Na koniec otrzymaliśmy gadżety, za które serdecznie dziękujemy.

  Spotkanie z pracownikami banku było bardzo ciekawe – mówią dzieci –i oby więcej takich udanych wycieczek było w naszej szkole.

  Agnieszka Guszpit

 • DNI PAPIESKIE – „Świętymi bądźcie”

  Jak co roku w październiku wspominaliśmy św. Jana Pawła II. Wszystko zaczęło się na początku miesiąca, kiedy katechetki ogłosiły konkurs plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. W konkursie tym nagrodzono: Mateusza Śliwę, Gabrysię Grabarską, Natalię Pastuch, Emilię Klinikowską, Karolinę Serafin i Patryka Kuziomko. Wszyscy otrzymali pamiątkowe albumy o Świętym Papieżu.

  W niedzielę papieską 12.10.2014 r. Uczennice naszej szkoły: Angelika Kucikiewicz, Laura Serek, Karolina Serafin, Natalia Bolda oraz Nikola Serek pod opieką katechetek przy parafii św. Jacka zbierały pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

  W czwartek 16.10.2014 r. nasza szkoła wspólnie z legnickim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zorganizowała Wieczór Pamięci o św. Janie Pawle II. Spotkanie poprowadzili Marta Smal i Piotr Domagała. Dzieci z klas II-VI – Weronika Chojnacka, Nikola Kozłowska, Gabrysia Sapieja, Julia Lorenc, Nikola Guzowska, Natalia Pastuch, Jakub Drabik, Szymon Tudry, Mateusz Śliwa, Mateusz Prociów, Mateusz Kopyściański, Laura Serek, Natalia Bolda – przedstawiły krótką historię o świętości. Szóstoklasiści – Julia Rodzeń, Mateusz Bałut, Jędrzej Mazur, Nikola Serek, Paulina Wielgus, Daria Karna – oraz Agnieszka Bzowa z kl. V b czuwali, aby nasi goście nie zgubili się w szkole. Na koniec wszystkich poczęstowano pysznymi kremówkami przygotowanymi przez naszą panią intendentkę Beatę Gawor oraz TPD.

  Dzieciom występowanie na scenie tak się spodobało, że historię o świętości przedstawiły jeszcze dwa razy. Najpierw w niedzielę 19.10.2014 r. w parafii św. Jacka swoim występem pomogły księdzu Proboszczowi na kazaniu. Następnie wiedzą o świętości podzieliły się z uczniami naszej szkoły w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II, czyli 22. października. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i piękne występy. Serdecznie dziękujemy także pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej do dziecięcych występów.

  Katechetki

  TPD - Wieczór pamięci o św. Janie Pawle II

 • WARZYWA W ZERÓWKACH

  Zgodnie z tematyką tygodnia, dzieci z oddziałów przedszkolnych zdobywały wiedzę o warzywach. Dlatego „zerówkowicze” wybrali się do pobliskiego sklepu z warzywami, podziwiali bogactwo warzyw, rozpoznawali i nazywali wiele gatunków. Ze względu na bogactwo witamin, podkreślono konieczność spożywania warzyw we wszelkiej postaci.

  Joanna Broniarz

 • OWOCE

  W oddziałach zerowych odbył się „Owocowy dzień” obfitujący w dobrą zabawę i smaczne owocowe specjały. Oprócz owocowych  konkurencji, zagadek, wielką atrakcją była dla przedszkolaków taca pełna owoców. Ładnie wyglądające, dorodne kolorowe owoce przyciągały wzrok i kusiły do rozpoznawania smaków i jedzenia.                         

  Joanna Broniarz

 • KONKURS CZYTELNICZY

  W środę 15 października w Filii nr 3 LBP przy ul. Głogowskiej odbył się konkurs czytelniczy dla dzieci z klas III pt. „Legendy polskie” Artura Oppmana. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci, które musiały wykazać się znajomością legend: „Złota kaczka”, „Syrena” i „Bazyliszek” ze zbioru „Legendy warszawskie” A. Oppmana. Uczestnicy konkursu odpowiadali pisemnie na pytania do tekstów. Wymagało to nie tylko znajomości lektury, ale i myślenia. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Klancko, trzecie - Oskar Ladra, piąte i szóste Wiktoria Pruchniewska i Wiktoria Serafin.


 • ORLIK

  Dnia 10 października grupa 0 "a" wybrała się do Parku na Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy. Dzieci brały udział w biegach na czas, gdzie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Tego dnia dopisywała piękna pogoda, każdy był uśmiechnięty i zadowolony z zawodów wśród prawdziwych legnickich sportowców.

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  10 października 2014 roku, w piątek, o godzinie 14.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadziły Julia Rodzeń z 6B oraz Angelika Kucikiewicz z 5B. Apel rozpoczął się od występu „zeróweczek”, które pod czujnym okiem pani Kamili i pani Ady przygotowały przepiękne wiersze i piosenki. Potem przyszedł czas na występ zespołu tanecznego, w którym głównymi bohaterkami były dziewczęta z klasy 5a. Podczas apelu rozstrzygnięto również konkurs na super nauczyciela Jedynki. W tym roku szkolnym głosami uczniów z klas III - VI SUPER NAUCZYCIELEM ZOSTAŁ PAN ADAM PODDĘBNIAK, NAJSYMPATYCZNEJSZYM NAUCZYCIELEM wybrano PANA ROBERTA FRITZA, a tytuł NAUCZYCIEL – PRZYJACIEL UCZNIA zdobyła PANI DARIA ŁUCIÓW. Wszyscy nagrodzeni otrzymali złote medale oraz słodkie serca. Uczniowie złożyli również życzenia, wręczyli laurki i rozdali słodkie niespodzianki wszystkim pracownikom szkoły. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Violetta Czaja - Kiszka, która podziękowała uczniom za pięknie wykonane przedstawienie obdarowując wszystkie dzieci lizakami, a następnie przeszła do składania życzeń nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Potem wspólnie z panią wice-dyrektor Grażyną Roszak przydzielała nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom i pracownikom. To był naprawdę piękny i uroczysty moment dla całej społeczności szkolnej.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W „JEDYNCE”

  30 września 2014 roku w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na super chłopaka „Jedynki” oraz wybrano najsympatyczniejszych chłopców w klasach IV- VI. Samorząd Uczniowski uczcił w ten sposób obchodzony co roku w szkole Dzień Chłopaka. W konkursie brały udział tylko dziewczęta i to one zdecydowały kto wygrał. Super chłopakiem w roku szkolnym 2014/2015 został w Jedynce MICHAŁ ZAKROCKI z klasy 5A. Gratulujemy. A tytuł najsympatyczniejszych chłopców w poszczególnych klasach otrzymali: Kacper Dołowy, Filip Barszczewski, Oliwier Bączek, Igor Kozakiewicz, Michał Wróblewski oraz Jędrzej Mazur. Wszyscy wygrani otrzymali złote medale, dyplomy oraz drobne upominki i słodycze.

  K. Dzwonkowska

 • PARAOLIMPIADA TPD

  Już po raz dwunasty paraolimpijczycy zapalili w Legnicy ogień. Młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami ponownie pokazali wolę walki, pomimo złych warunków atmosferycznych. Tegoroczna PARAOLIMPIADA TPD została zorganizowana  na stadionie lekkoatletycznym w Parku Miejskim, przy udziale młodzieżowych wolontariuszy TPD, piłkarzy MKS Miedź Legnica oraz koordynatorów projektu Kibice Razem. Nasza 10-osobowa ekipa, przetrzebiona chorobami i pogodą, jak zwykle była widoczna. Czworo uczniów zdobyło w sumie sześć medali.
  NASI MEDALIŚCI XII PARAOLIMPIADY TPD - 2014 r.

  Złote medale zdobyli:

  Kacper Paradowski - bieg krótki

  Kacper Paradowski - rzut do kosza

  Kornel Klancko - bieg przełajowy

  Srebrne medale zdobyli:

  Klaudia Zawadzka - kręgle

  Andrzej Majewski - rzut do kosza

  Brązowy medal zdobyła:

  Klaudia Zawadzka - rzut do kosza

  Puchar dla Najmłodszego Zawodnika XII PARAOLIMPIADY TPD - 2014 od Naczelnika Straży Miejskiej w Legnicy otrzymał Kornel Klancko.  Więcej o PARAOLIMPIADZIE na stronach:


  http://tpd.legnica.pl/xii-legnicka-paraolimpiada-tpd-zdjecia-media/

  http://24legnica.pl/kilkaset-dzieci-bawilo-sie-na-legnickiej-paraolimpiadzie-tpd/

  http://foto.lca.pl/foto,1411727982,Paraolimpiada_2014.html

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legnicka-paraolimpiada-zdjecia,2432833,gal,t,id,tm.html#5de84820af2f1c0c,1,3,5

  http://e-legnickie.pl/index.php/sport/legnica-sport-glowne/12917-paraolimpiada-tpd-foto

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

  25 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było trzech:

  1. Julia Rodzeń  VI b

  2. Michał Wróblewski VI b

  3. Nicola Dzieniszewska IV b

  Uczniowie z klas IV-VI wrzucając swoje głosy do urny wyborczej zdecydowali, że przewodniczącą szkoły w tym roku wybrano Julię Rodzeń. Zastępcą przewodniczącej został Michał Wróblewski, a sekretarzem Nikola Dzieniszewska. Wszystkim  gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów oraz zapału do ich realizacji.

  K. Dzwonkowska

 • Straż miejska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1

  Strażnicy z patrolu szkolnego wytłumaczyli dzieciom jak być bezpiecznym na drodze i w szkole oraz przedstawili podstawowe zasady ruchu drogowego. Strażnicy przy pomocy materiałów dydaktycznych pokazywali uczniom jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Zostały również omówione zagadnienia dotyczące bezpiecznego zachowania w szkole, na lekcji jak i na przerwie.
  Na zakończenie dzieci odgadywały zagadki tematyczne zadawane przez funkcjonariuszy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć