Wiadomości

 • O PRAWACH DZIECKA

  Na zaproszenie Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD przyjechał Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak, który wziął udział w IV Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD „Nade wszystko dziecko”. Uroczystość odbyła się 21.11.2015 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Uczniowie z klasy 1a  powitali wszystkich zgromadzonych gości prezentując wiersze o prawach dziecka oraz piosenkę pt. „Dziećmi jesteśmy tylko raz”.

  J.Broniarz

  http://tpd.legnica.pl/w-legnicy-debatowali-o-prawach-dziecka-rzecznik-la ureatem-setnej-statuetki/

 • IX Turniej Wiedzy Ekologicznej

  4 listopada 2015 r. odbył się Powiatowy IX Turniej Wiedzy Ekologicznej "Energia i środowisko". Zorganizowała go Ekobiblioteka w Legnicy. Celem Turnieju było zachęcenie dzieci do pogłębiania i wykorzystania w praktyce wiedzy o ochronie środowiska, źródłach energii, energooszczędności oraz popularyzacja literatury o tej tematyce.

  Po zaciętej walce nasi uczniowie: Mateusz Proców z kl. 5 c oraz Matewusz Śliwa z klasy 5 b, przygotowani przez p. M. Piotrowską zajęli V miejsce na 13 miejsc.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 • ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY

  Z okazji Światowego Dnia Poczty - święta obchodzonego corocznie 9 października, dzieci z klasy 1 a, 1c, 2 b, 2 c  i 3 b wzięły udział w konkursie plastycznym „Jesienna Pocztówka” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 9 w Legnicy. Mali artyści wykonali piękne jesienne prace. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe bajki, baśnie, opowiadania.

  J.Rodziewicz, J.Broniarz

 • WIZYTA LEŚNIKA

  Dnia 6 listopada odwiedził nas Pan leśnik - Jacek Szczukiewicz. Został przyjęty z wielkim zainteresowaniem uczniów klas 0 - I. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w pokazie filmu edukacyjnego o przyrodzie lasu, zadawały leśniczemu wiele nurtujących je pytań, jak np.:
  - Dlaczego jelenie ryczą?
  - Czy widział Pan rodzinę dzika na "żywo"?
  - Dlaczego Pan ma taki strój?
  Dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami oraz z ogromną ciekawością słuchały nagranych, prawdziwych odgłosów zwierząt, które mieszkają w lesie. Na koniec było odgadywanie zagadek. Niestety ograniczony czas spotkania nie pozwolił na zgłębienie wielu zaprzątających uwagę uczniów tematów. Mamy jednak nadzieję, iż nie było to ostanie spotkanie z Panem leśniczym oraz wierzymy, że wiosną udamy sie na ciekawą wycieczkę do lasu.     

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ „PUPILA” w SP nr 1

  Październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy 28.10.2015 pokaz naszych zwierzątek. Uczniowie z klas IV - VI mieli okazję pochwalić się swoimi pupilami. Każdy uczestnik musiał wcześniej przygotować metryczkę, w której umieszczono wszystkie istotne informacje o danym zwierzęciu np. co je, jak ma na imię, jaki to gatunek itd.  Wszyscy uczniowie oglądający wystawę byli zachwyceni patrząc na chomiki, świnkę morską, myszkę, szczura, czy rybki. Najwięcej czułości i zainteresowania wzbudziły maleńkie, białe myszki.

  K. Dzwonkowska

 • GALERIA PRYMUSÓW W JEDYNCE

  W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nową tradycję wspierania wszystkich uczniów zdolnych w Jedynce, których jak się okazuje mamy wielu i to w różnych kategoriach. Przygotowaniem całej Galerii dla klas 4 - 6 zajął się Samorząd Uczniowski. Nazwiska uczniów zostały udostępnione na szkolnym korytarzu na specjalnie przygotowanej tablicy. Uczniowie rywalizują między sobą w 5 kategoriach: wyniki w nauce, zachowanie, frekwencja, osiągnięcia sportowe oraz działania w ramach wolontariatu. Życzymy wszystkim uczniom, aby ich nazwiska znalazły się w Galerii Prymusów.

  K. Dzwonkowska

 • KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS 4

  Legnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Heweliusza w Legnicy zorganizowała w dniu 21.10.2015 roku konkurs czytelniczy pt. „Pinokio - drewniany pajacyk”. Konkurs był przeznaczony dla  wszystkich chętnych uczniów klas 4 z miasta Legnicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4a: Jakub Bułdak, Gabriela Sapieja oraz Natalia Szczepańska. Osiągnęliśmy duży sukces, bo udało nam się zająć II miejsce na wszystkie uczestniczące szkoły, a to za sprawą Natalii Szczepańskiej. Gratulujemy!

  K. Dzwonkowska

 • PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

  W przeddzień Światowego Dnia Oszczędzania, 30 października 2015 r. zostały rozstrzygnięte dwa konkursy zorganizowane przez p. Agnieszkę Guszpit w ramach działalności SKO.

  I tak: w międzyklasowym konkursie na „Najładniejszy plakat na temat oszczędzania” przyznano następujące miejsca: I miejsce: 4 B, II miejsce: 5 C, III miejsce: 4 A, IV miejsce: 5 B, V miejsce: 1 D, 6 miejsce: 6 A.

  Wszyscy pamiętali, że warto oszczędzać nie tylko pieniądze. Jeśli bowiem będziemy racjonalnie zużywać prąd, gaz czy wodę oraz umiejętnie gospodarować swoim czasem, wówczas zaoszczędzimy naprawdę sporą sumę pieniędzy.

  Drugi konkurs polegał na wykonaniu skarbonki w formie przestrzennej z dowolnych materiałów, dowolną techniką. I miejsce otrzymali: Karolina Lisowska 1 A, Wiktoria Teleszko 3 C, Dominika Ćwiklińska 1 D, Kamila kozłowska 3 C, Paweł zębacki 1 A. II miejsce: Zuzanna Gałęzia 1 D, Aurelia Biśto 1 A, Wiktoria Jasicka 2 B, Natalia Muszyńska 5 B, blanka Soma 5 a, Natalia Pastuch 5 C, Jakub Pławleszewski 1 C, Anastazja Klein 3 C, Natalia Malczyk 6 B. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Dzieci wykonały przecudne skarbonki. Jury nie mogło się nadziwić, jak bardzo pomysłowo i estetycznie wykonane były prace dzieci. Były to nie tylko świnki ale również kot, słonik, Hello Kitty, SpongeBob, piłka, pingwin i wiele innych.

  Te cudeńka można będzie jeszcze podziwiać w banku PKO BP w Legnicy przy ul. Klasztornej 1, gdzie zrobiono wystawę.

  Agnieszka Guszpit

 • Turniej szkół podstawowych: Żyjmy zdrowo i bezpiecznie org. przez TPD

  29.10.2015

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się od występu „zeróweczek”, które pod czujnym okiem pani Ady Stasik i pani Renaty Machały przygotowały piękne wiersze i piosenki. Potem przyszedł czas na występ szkolnego zespołu tanecznego „VIVA JEDYNECZKI”, w którym głównymi bohaterkami były dziewczęta z klas IV- VI. Podczas apelu rozstrzygnięto również konkurs na super nauczyciela Jedynki. W tym roku szkolnym głosami uczniów z klas IV- VI NAUCZYCIELEM NA SZÓSTKĘ ZOSTALI: PAN ADAM PODDĘBNIAK, PAN ROBERT FRITZ, A TYTUŁ NAUCZYCIELA NAJBARDZIEJ CIERPLIWEGO zdobyła PANI KRZYSZTOFA NASARZEWSKA. Wszyscy nagrodzeni otrzymali złote medale. Uczniowie z klas pierwszych wręczyli laurki wszystkim pracownikom szkoły. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Violetta Czaja-Kiszka, która wspólnie z panią wicedyrektor Grażyną Roszak przydzielała nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom i pracownikom. To był  piękny i uroczysty moment dla całej społeczności szkolnej.

  K. Dzwonkowska

 • WIZYTA W BANKU

  12 października 2015 roku, w poniedziałek klas IV a odwiedziła na godzinie wychowawczej ze swoją wychowawczynią, legnicki oddział banku PKO przy ul. Klasztornej 1. Jest to najstarszy bank w Legnicy i jedyny w mieście, który posiada usługi maklerskie. Podczas zwiedzania banku mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca w banku i czym zajmują się pracownicy. Dowiedzieliśmy się, że bank ten  udziela kredytów mieszkaniowych, prowadzi obsługę kasowo - walutową, obsługę SKO, obligacje, obsługę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, sprzedaż złota Mennicy Polskiej, udziela pożyczek gotówkowych. Na zakończenie naszej wycieczki zostaliśmy zaproszeni do gabinety pani wicedyrektor oddziału, która obdarowała nas prezentami. Dziękujemy za podarunki i zaproszenie. Dzięki tej lekcji dowiedzieliśmy się, jak dobrze gospodarować finansami i oszczędzać. Była to również lekcja kulturalnego zachowywania w miejscach publicznych.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W „JEDYNCE”

  30 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień chłopca. Święto organizował Samorząd Uczniowski oraz dziewczęta z klas 4-6. Uczennice wybierały najsympatyczniejszego chłopca w swoich klasach oraz Super Chłopaka szkoły. Głosami dziewcząt wygrali:

  SUPER CHŁOPAK w SP nr 1 w roku szkolnym 2015/2016-Patryk Szymański z klasy 5b

  Najsympatyczniejsi w poszczególnych klasach to:

  4a - Mikołaj Świątkowski

  4b - Oskar Ladra

  5a - Melchior Szoma

  5b - Dawid Szwiec

  5c - Oliwier Bączek

  6a - Michał Zakrocki

  6b - Igor Kozakiewicz

  Wszystkim chłopcom gratulujemy wygranej!!!

  K. Dzwonkowska

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  23 września 2015 odbyły się w naszej szkole wybory do SU oraz Wybór Rzecznika Praw Ucznia. Głosami uczniów z klas IV- VI przewodniczącą szkoły w roku szkolnym 2015/16 wybrano uczennicę z klasy VIB Karinę Rayską. Otrzymała ona 64 głosy. Zastępcą został uczeń klasy VB Patryk Szymański. Na tego ucznia głosowało 34 osoby. Adam Małaczyński z klasy VIA został skarbnikiem, a Wiktoria Przybylska sekretarzem. Ogółem w głosowaniu brało udział 130 osób.

  W tym samym dniu odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Na rzecznika głosowali uczniowie klas IV- VI. Najwięcej głosów otrzymał Pan Adam Poddębniak – nauczyciel w-f i to on będzie w tym roku szkolnym pomagał uczniom naszej szkoły w rozwiązywaniu różnych problemów.

  K. Dzwonkowska

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w „JEDYNCE”

  Już po raz 70-ty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Violetta Czaja – Kiszka, która przywitała wszystkich zgromadzonych. Bardzo ważnym momentem było złożenie ślubowania i pasowanie uczniów klas pierwszych. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole. Od jutra rozpoczną się zajęcia dydaktyczne. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce. Powodzenia!

 • „Legniczanie dają mata”

  Dnia 22.06.2015 odbył się szachowy maraton w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

  Drużyna dziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły,w turnieju szachowym „Legniczanie dają mata” zajęła 4 miejsce .
  GRATULUJEMY!!!

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legniczanie-daja-mata-final-zdjecia,3429167,gal,t,id,tm.html

  J.BRONIARZ

   

 • Festyn Rodzinny jako podsumowanie programu „Wolni od uzależnień”

  W piątek 12 czerwca wzięliśmy udział w Festynie Rodzinnym. Stanowił on podsumowanie programu „Wolni od uzależnień” finansowanego przez Urząd Miasta Legnicy. Bogaty program imprezy sprawił, że boisko szkolne zapełnił wesoły gwar dzieci, rodziców i nauczycieli. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie literackim „W zdrowym ciele-zdrowy duch” oraz w konkursie plastycznym „Jak spędzam wolny czas z rodziną”. Odbyły się spotkania z pracownikami Straży Miejskiej, Straży Granicznej, ratownikiem medycznym, harcerzami. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mam talent”, w którym każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Niecodzienną atrakcją  były zamki dmuchane, malowanie twarzy, figurki z balonów, wspólne grillowanie. Wszyscy biorący udział  w konkursach i zabawach otrzymali słodkie nagrody.

    Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu: pracownikom Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Legnicy, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, harcerzom, animatorkom zabaw, pracownikom obsługującym zamki dmuchane, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym festynie.

 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy

  Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2015 Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy wybrał się z wizytą do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Dzieci z Oddziałów Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii obejrzały przedstawienie pt. "Dziecięcy pokój". Oprócz prezentacji przedstawienia wolontariusze naszej szkoły przekazali pluszowe maskotki i kartki z życzeniami dzieciom w szpitalu.


  http://zsilegnica.pl/galeria/wietlica-przyszpitalna/30615-spektakl-klubu-modych-wolontariuszy?page=2#category

 • FESTYN PRZYRODNICZY W MYŚLIBORZU

   

 • TRZYMAJ FORMĘ

  28 maja odbyło się w naszej szkole podsumowanie programu „Trzymaj formę”. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny dotyczący diety, aktywności fizycznej i zdrowia, którego patronami honorowymi są między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Celem programu była edukacja uczniów SP nr 1 w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Nasi uczniowie brali udział w wielu działaniach w ramach realizacji tego programu. Uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami sanepidu, brali udział w konkursach wiedzy pt. „Trzymaj formę” i plastycznych pt. „Talerz zdrowia”. W trakcie podsumowania programu był obecny pracownik sanepidu, dyrekcja oraz zwycięzcy i uczestnicy programu. Uczniowie kl. IV b ze swoją wychowawczynią panią M. Nowosielską przygotowali przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli poczęstować się zdrowymi przekąskami i napojami.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć