Wiadomości

 • TURNIEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie”

  Podopieczni koła z SP 1 w Legnicy wzięli udział w turnieju szkół pt. „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie.” Uczniowie wzięli udział w ośmiu konkurencjach turniejowych, które polegały np. na zaprezentowaniu piosenki do znanej melodii z tekstem nawiązującym do TPD, kreowaniu loga 70-lecia TPD w Legnicy, stworzeniu albumu o stowarzyszeniu. Sprawdzana była także znajomość TPD podczas konkursu wiedzy. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16, a nasza ekipa zajęła trzecie miejsce.

  Turniej szkół podstawowych w Legnicy

  Turniej szkoł podstawowych 95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie
   

 • WIZYTA W BANKU PKO BP

  W dniu 23 października uczniowie klasy 4 c wraz z wychowawcą odwiedzili Bank PKO BP w naszym mieście.

  Po przybyciu do banku przywitała nas mile pani wicedyrektor. Następnie dołączyła do nas pani E. Majewska – opiekun SKO, która oprowadziła nas po banku. Odwiedziliśmy prawie wszystkie sale w budynku. Byliśmy w pokojach, gdzie udziela się kredyty indywidualne, dla przedsiębiorstw, w sali maklerskiej, kasowej a nawet w gabinecie dyrektora.

  Dowiedzieliśmy się tam, jak bezpiecznie ulokować pieniążki. Pani Ela również przypomniała nam o wartościach, jakie płyną z oszczędzania w SKO.

  Na koniec otrzymaliśmy gadżety, za które serdecznie dziękujemy.

  Spotkanie z pracownikami banku było bardzo ciekawe – mówią dzieci –i oby więcej takich udanych wycieczek było w naszej szkole.

  Agnieszka Guszpit

 • DNI PAPIESKIE – „Świętymi bądźcie”

  Jak co roku w październiku wspominaliśmy św. Jana Pawła II. Wszystko zaczęło się na początku miesiąca, kiedy katechetki ogłosiły konkurs plastyczny pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. W konkursie tym nagrodzono: Mateusza Śliwę, Gabrysię Grabarską, Natalię Pastuch, Emilię Klinikowską, Karolinę Serafin i Patryka Kuziomko. Wszyscy otrzymali pamiątkowe albumy o Świętym Papieżu.

  W niedzielę papieską 12.10.2014 r. Uczennice naszej szkoły: Angelika Kucikiewicz, Laura Serek, Karolina Serafin, Natalia Bolda oraz Nikola Serek pod opieką katechetek przy parafii św. Jacka zbierały pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

  W czwartek 16.10.2014 r. nasza szkoła wspólnie z legnickim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci zorganizowała Wieczór Pamięci o św. Janie Pawle II. Spotkanie poprowadzili Marta Smal i Piotr Domagała. Dzieci z klas II-VI – Weronika Chojnacka, Nikola Kozłowska, Gabrysia Sapieja, Julia Lorenc, Nikola Guzowska, Natalia Pastuch, Jakub Drabik, Szymon Tudry, Mateusz Śliwa, Mateusz Prociów, Mateusz Kopyściański, Laura Serek, Natalia Bolda – przedstawiły krótką historię o świętości. Szóstoklasiści – Julia Rodzeń, Mateusz Bałut, Jędrzej Mazur, Nikola Serek, Paulina Wielgus, Daria Karna – oraz Agnieszka Bzowa z kl. V b czuwali, aby nasi goście nie zgubili się w szkole. Na koniec wszystkich poczęstowano pysznymi kremówkami przygotowanymi przez naszą panią intendentkę Beatę Gawor oraz TPD.

  Dzieciom występowanie na scenie tak się spodobało, że historię o świętości przedstawiły jeszcze dwa razy. Najpierw w niedzielę 19.10.2014 r. w parafii św. Jacka swoim występem pomogły księdzu Proboszczowi na kazaniu. Następnie wiedzą o świętości podzieliły się z uczniami naszej szkoły w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II, czyli 22. października. Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i piękne występy. Serdecznie dziękujemy także pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej do dziecięcych występów.

  Katechetki

  TPD - Wieczór pamięci o św. Janie Pawle II

 • WARZYWA W ZERÓWKACH

  Zgodnie z tematyką tygodnia, dzieci z oddziałów przedszkolnych zdobywały wiedzę o warzywach. Dlatego „zerówkowicze” wybrali się do pobliskiego sklepu z warzywami, podziwiali bogactwo warzyw, rozpoznawali i nazywali wiele gatunków. Ze względu na bogactwo witamin, podkreślono konieczność spożywania warzyw we wszelkiej postaci.

  Joanna Broniarz

 • OWOCE

  W oddziałach zerowych odbył się „Owocowy dzień” obfitujący w dobrą zabawę i smaczne owocowe specjały. Oprócz owocowych  konkurencji, zagadek, wielką atrakcją była dla przedszkolaków taca pełna owoców. Ładnie wyglądające, dorodne kolorowe owoce przyciągały wzrok i kusiły do rozpoznawania smaków i jedzenia.                         

  Joanna Broniarz

 • KONKURS CZYTELNICZY

  W środę 15 października w Filii nr 3 LBP przy ul. Głogowskiej odbył się konkurs czytelniczy dla dzieci z klas III pt. „Legendy polskie” Artura Oppmana. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci, które musiały wykazać się znajomością legend: „Złota kaczka”, „Syrena” i „Bazyliszek” ze zbioru „Legendy warszawskie” A. Oppmana. Uczestnicy konkursu odpowiadali pisemnie na pytania do tekstów. Wymagało to nie tylko znajomości lektury, ale i myślenia. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Klancko, trzecie - Oskar Ladra, piąte i szóste Wiktoria Pruchniewska i Wiktoria Serafin.


 • ORLIK

  Dnia 10 października grupa 0 "a" wybrała się do Parku na Stadion Miejski im. Orła Białego w Legnicy. Dzieci brały udział w biegach na czas, gdzie każdy mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Tego dnia dopisywała piękna pogoda, każdy był uśmiechnięty i zadowolony z zawodów wśród prawdziwych legnickich sportowców.

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  10 października 2014 roku, w piątek, o godzinie 14.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość poprowadziły Julia Rodzeń z 6B oraz Angelika Kucikiewicz z 5B. Apel rozpoczął się od występu „zeróweczek”, które pod czujnym okiem pani Kamili i pani Ady przygotowały przepiękne wiersze i piosenki. Potem przyszedł czas na występ zespołu tanecznego, w którym głównymi bohaterkami były dziewczęta z klasy 5a. Podczas apelu rozstrzygnięto również konkurs na super nauczyciela Jedynki. W tym roku szkolnym głosami uczniów z klas III - VI SUPER NAUCZYCIELEM ZOSTAŁ PAN ADAM PODDĘBNIAK, NAJSYMPATYCZNEJSZYM NAUCZYCIELEM wybrano PANA ROBERTA FRITZA, a tytuł NAUCZYCIEL – PRZYJACIEL UCZNIA zdobyła PANI DARIA ŁUCIÓW. Wszyscy nagrodzeni otrzymali złote medale oraz słodkie serca. Uczniowie złożyli również życzenia, wręczyli laurki i rozdali słodkie niespodzianki wszystkim pracownikom szkoły. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Violetta Czaja - Kiszka, która podziękowała uczniom za pięknie wykonane przedstawienie obdarowując wszystkie dzieci lizakami, a następnie przeszła do składania życzeń nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Potem wspólnie z panią wice-dyrektor Grażyną Roszak przydzielała nagrody najbardziej zasłużonym nauczycielom i pracownikom. To był naprawdę piękny i uroczysty moment dla całej społeczności szkolnej.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W „JEDYNCE”

  30 września 2014 roku w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na super chłopaka „Jedynki” oraz wybrano najsympatyczniejszych chłopców w klasach IV- VI. Samorząd Uczniowski uczcił w ten sposób obchodzony co roku w szkole Dzień Chłopaka. W konkursie brały udział tylko dziewczęta i to one zdecydowały kto wygrał. Super chłopakiem w roku szkolnym 2014/2015 został w Jedynce MICHAŁ ZAKROCKI z klasy 5A. Gratulujemy. A tytuł najsympatyczniejszych chłopców w poszczególnych klasach otrzymali: Kacper Dołowy, Filip Barszczewski, Oliwier Bączek, Igor Kozakiewicz, Michał Wróblewski oraz Jędrzej Mazur. Wszyscy wygrani otrzymali złote medale, dyplomy oraz drobne upominki i słodycze.

  K. Dzwonkowska

 • PARAOLIMPIADA TPD

  Już po raz dwunasty paraolimpijczycy zapalili w Legnicy ogień. Młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami ponownie pokazali wolę walki, pomimo złych warunków atmosferycznych. Tegoroczna PARAOLIMPIADA TPD została zorganizowana  na stadionie lekkoatletycznym w Parku Miejskim, przy udziale młodzieżowych wolontariuszy TPD, piłkarzy MKS Miedź Legnica oraz koordynatorów projektu Kibice Razem. Nasza 10-osobowa ekipa, przetrzebiona chorobami i pogodą, jak zwykle była widoczna. Czworo uczniów zdobyło w sumie sześć medali.
  NASI MEDALIŚCI XII PARAOLIMPIADY TPD - 2014 r.

  Złote medale zdobyli:

  Kacper Paradowski - bieg krótki

  Kacper Paradowski - rzut do kosza

  Kornel Klancko - bieg przełajowy

  Srebrne medale zdobyli:

  Klaudia Zawadzka - kręgle

  Andrzej Majewski - rzut do kosza

  Brązowy medal zdobyła:

  Klaudia Zawadzka - rzut do kosza

  Puchar dla Najmłodszego Zawodnika XII PARAOLIMPIADY TPD - 2014 od Naczelnika Straży Miejskiej w Legnicy otrzymał Kornel Klancko.  Więcej o PARAOLIMPIADZIE na stronach:


  http://tpd.legnica.pl/xii-legnicka-paraolimpiada-tpd-zdjecia-media/

  http://24legnica.pl/kilkaset-dzieci-bawilo-sie-na-legnickiej-paraolimpiadzie-tpd/

  http://foto.lca.pl/foto,1411727982,Paraolimpiada_2014.html

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legnicka-paraolimpiada-zdjecia,2432833,gal,t,id,tm.html#5de84820af2f1c0c,1,3,5

  http://e-legnickie.pl/index.php/sport/legnica-sport-glowne/12917-paraolimpiada-tpd-foto

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014/2015

  25 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydatów było trzech:

  1. Julia Rodzeń  VI b

  2. Michał Wróblewski VI b

  3. Nicola Dzieniszewska IV b

  Uczniowie z klas IV-VI wrzucając swoje głosy do urny wyborczej zdecydowali, że przewodniczącą szkoły w tym roku wybrano Julię Rodzeń. Zastępcą przewodniczącej został Michał Wróblewski, a sekretarzem Nikola Dzieniszewska. Wszystkim  gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów oraz zapału do ich realizacji.

  K. Dzwonkowska

 • Straż miejska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1

  Strażnicy z patrolu szkolnego wytłumaczyli dzieciom jak być bezpiecznym na drodze i w szkole oraz przedstawili podstawowe zasady ruchu drogowego. Strażnicy przy pomocy materiałów dydaktycznych pokazywali uczniom jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Zostały również omówione zagadnienia dotyczące bezpiecznego zachowania w szkole, na lekcji jak i na przerwie.
  Na zakończenie dzieci odgadywały zagadki tematyczne zadawane przez funkcjonariuszy.

 • STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

  W Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2014/2015, podczas której nasi uczniowie otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Legnicy.

 • ZERÓWKI Z WIZYTĄ

  W ramach realizacji wybranych zadań Ogólnopolskiego Programu „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”, dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Najmłodsze dzieci dowiedziały się, że zakład produkcji wody bazuje na ujęciu wód zasilanych wodami z rzeki Kaczawy. Dowiedzieliśmy się, że woda jest wstępnie oczyszczona na kratach, sitach samospłukujących się oraz stawie biologicznym. Potężne rury z wodą robiły ogromne wrażenie. Woda doprowadzana jest do stawów o powierzchni 24 ha i głębokości 3 m posadowionych na gruntach żwirowych. Technologia uzdatniania przez infiltrację jest unikatowa w Polsce.

  Grupy obejrzały również film edukacyjny dla dzieci na temat drogi jaką przebywa woda zanim trafi do naszych kranów w domach. Zachęcano dzieci i omawiano sposoby oszczędzania wody. Na koniec każdy „zerówkowicz” otrzymał pamiątkowe zakładki do książek z logo: LEGNICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODNE i KANALIZACYJNE.

  Joanna Broniarz

 • ODWIEDZINY W NASZEJ SZKOLE

  5 czerwca 2014 roku do naszej placówki przyszły dzieci z Przedszkola nr 2 w Legnicy. Większość z nich pierwszy raz była w szkole. Przedszkolakom najbardziej podobała się sala zabaw oraz sala informatyczna.  Bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach logopedycznych. W sali przyrodniczej miały możliwość poczuć się jak prawdziwi uczniowie siedząc w ławkach i słuchając nauczyciela. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały upominki, które przydadzą się im we wrześniu, kiedy pójdą do pierwszej klasy.

  Dzieciom bardzo podobała się nasza szkoła, a nam bardzo podobał się ich entuzjazm i zapał do pracy.

                        M. Piotrowska

   

 • WIZYTA W SKLEPIE MUZYCZNYM

  Dzieci z grupy 0 "b" były z wizytą w sklepie muzycznym. Dzieci poznały wiele instrumentów a nawet ich brzmienie. Pan sprzedawca zaprezentował swój talent i dzieci posłuchały pięknej gry na gitarach, fortepianach i wielu innych instrumentach. Dziękujemy!

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ DZIECKA

  Dzień Dziecka - zabawy integrujące MP nr 3 w Legnicy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Legnicy z oddziałami zerowymi, drużynowe tory przeszkód.

 • Oddziały przedszkolne na wycieczce we wrocławskim ZOO

  30.05.2014 oddziały przedszkolne - grupa 0 a, c oraz 06.06.2014 oddział 0 b, wybrały się do wrocławskiego ZOO.
  Celem  wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat wielu dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, pogłębienie więzi koleżeńskich oraz kształcenie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Tego dnia dopisywała piękna, słoneczna pogoda, wszyscy byli uśmiechnięci i pełni wrażeń.

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ MATKI

  Uroczysty Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych odbył się prezentacją scenki dramowej Danuty Gellner pt. "Dwie Mamy", śpiewano piosenki, recytowano wiersze. Dzieci składały swoim Mamusiom życzenia i wręczały własnoręcznie wykonane ramki z gipsu z fotografią.

  Joanna Broniarz

 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy w szpitalu

  Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy w dniu 29.05.2014 r. odwiedził przed Dniem Dziecka Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Legnicy, gdzie wolontariusze zaprezentowali przedstawienie "Pan Eko - MaluSkiewicz i wieloryb".

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć