Wiadomości

 • Straż miejska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1

  Strażnicy z patrolu szkolnego wytłumaczyli dzieciom jak być bezpiecznym na drodze i w szkole oraz przedstawili podstawowe zasady ruchu drogowego. Strażnicy przy pomocy materiałów dydaktycznych pokazywali uczniom jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Zostały również omówione zagadnienia dotyczące bezpiecznego zachowania w szkole, na lekcji jak i na przerwie.
  Na zakończenie dzieci
  odgadywały zagadki tematyczne zadawane przez funkcjonariuszy.

 • STYPENDIA DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

  W Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2014/2015, podczas której nasi uczniowie otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Legnicy.

 • ZERÓWKI Z WIZYTĄ

  W ramach realizacji wybranych zadań Ogólnopolskiego Programu „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”, dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Najmłodsze dzieci dowiedziały się, że zakład produkcji wody bazuje na ujęciu wód zasilanych wodami z rzeki Kaczawy. Dowiedzieliśmy się, że woda jest wstępnie oczyszczona na kratach, sitach samospłukujących się oraz stawie biologicznym. Potężne rury z wodą robiły ogromne wrażenie. Woda doprowadzana jest do stawów o powierzchni 24 ha i głębokości 3 m posadowionych na gruntach żwirowych. Technologia uzdatniania przez infiltrację jest unikatowa w Polsce.

  Grupy obejrzały również film edukacyjny dla dzieci na temat drogi jaką przebywa woda zanim trafi do naszych kranów w domach. Zachęcano dzieci i omawiano sposoby oszczędzania wody. Na koniec każdy „zerówkowicz” otrzymał pamiątkowe zakładki do książek z logo: LEGNICKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODNE i KANALIZACYJNE.

  Joanna Broniarz

 • ODWIEDZINY W NASZEJ SZKOLE

  5 czerwca 2014 roku do naszej placówki przyszły dzieci z Przedszkola nr 2 w Legnicy. Większość z nich pierwszy raz była w szkole. Przedszkolakom najbardziej podobała się sala zabaw oraz sala informatyczna.  Bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach logopedycznych. W sali przyrodniczej miały możliwość poczuć się jak prawdziwi uczniowie siedząc w ławkach i słuchając nauczyciela. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały upominki, które przydadzą się im we wrześniu, kiedy pójdą do pierwszej klasy.

  Dzieciom bardzo podobała się nasza szkoła, a nam bardzo podobał się ich entuzjazm i zapał do pracy.

                        M. Piotrowska

   

 • WIZYTA W SKLEPIE MUZYCZNYM

  Dzieci z grupy 0 "b" były z wizytą w sklepie muzycznym. Dzieci poznały wiele instrumentów a nawet ich brzmienie. Pan sprzedawca zaprezentował swój talent i dzieci posłuchały pięknej gry na gitarach, fortepianach i wielu innych instrumentach. Dziękujemy!

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ DZIECKA

  Dzień Dziecka - zabawy integrujące MP nr 3 w Legnicy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Legnicy z oddziałami zerowymi, drużynowe tory przeszkód.

 • Oddziały przedszkolne na wycieczce we wrocławskim ZOO

  30.05.2014 oddziały przedszkolne - grupa 0 a, c oraz 06.06.2014 oddział 0 b, wybrały się do wrocławskiego ZOO.
  Celem  wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat wielu dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, pogłębienie więzi koleżeńskich oraz kształcenie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Tego dnia dopisywała piękna, słoneczna pogoda, wszyscy byli uśmiechnięci i pełni wrażeń.

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ MATKI

  Uroczysty Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych odbył się prezentacją scenki dramowej Danuty Gellner pt. "Dwie Mamy", śpiewano piosenki, recytowano wiersze. Dzieci składały swoim Mamusiom życzenia i wręczały własnoręcznie wykonane ramki z gipsu z fotografią.

  Joanna Broniarz

 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy w szpitalu

  Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy w dniu 29.05.2014 r. odwiedził przed Dniem Dziecka Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Legnicy, gdzie wolontariusze zaprezentowali przedstawienie "Pan Eko - MaluSkiewicz i wieloryb".

   

   

 • „WALKA Z BYKAMI” W JEDYNCE

  W tym roku szkolnym na przełomie maja i czerwca 2014 roku nauczyciele języka polskiego SP nr 1 wdrożyli program poprawiający sprawność ortograficzną naszych uczniów. Program był realizowany wśród wszystkich uczniów klas IV- VI. Przebiegał w III etapach. Do ostatecznej rozgrywki, czyli zmierzenia się z trudnymi potyczkami ortograficznymi, przeszło tylko 5 uczniów, którzy zawalczyli o tytuł MISTRZA WALKI Z BYKAMI. Jury w składzie: Pani Ala Zarzycka, Pani Dorota Syc oraz Pani Kasia Dzwonkowska, po sprawdzeniu prac konkursowych ogłosiło wyniki. MISTRZEM WALKI Z BYKAMI w roku szkolnym 2013/2014 został uczeń klasy 5a – Piotr Domagała. Wicemistrzem została uczennica klasy 6a – Natalia  Kosierb, a III miejsce zajęła uczennica klasy 5b – Julia Rodzeń. Wyróżnienie otrzymały dwie uczennice z klasy 6a – Karolina Jastrzębska oraz Róża Stegienka. Wszystkim gratulujemy i życzymy samych wygranych walk z „bykami” ortograficznymi.

  Katarzyna Dzwonkowska

 • WYCIECZKA - ZAMEK KSIĄŻ

  27 maja 2014 roku odbyła się w naszej szkole niezwykle udana wycieczka na ZAMEK KSIĄŻ - jeden z największych zamków w Polsce. Uczniowie mieli okazję poznać, uczestnicząc w lekcji zamkowej, niezwykle bogatą i ciekawą historię tego miejsca. Dodatkową atrakcją była niewielka sala kinowa umieszczona w murach zamku, w której odbyła się projekcja filmu o powstawaniu tej niezwykłej budowli. Oprócz zamku, jego ogrodów i tarasów, uczniowie zwiedzili również okoliczną Palmiarnię, gdzie w otoczeniu zieleni był czas na chwilę odpoczynku. Z wycieczki wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń tym bardziej, że pogoda tego dnia była wyśmienita!!!

 • POROGRAM ARTETERAPII „SPOTKANIE W ŚWIETLICY MARZEŃ”

  Arteterapia jest metodą pracy z dzieckiem wspierającą jego rozwój emocjonalny i społeczny. Ma szczególne zastosowanie wobec dzieci nieśmiałych, wrażliwych, z zachowaniami problemowymi (agresywnych, zahamowanych, nadpobudliwych ruchowo itp.). Pozwala uwolnić lęk, agresję, przygnębienie i wyrazić je pośrednio – poprzez akt twórczy. Rozumiana jako terapia zajęciowa wspomaga rozwój sprawstwa motorycznego.
  Zajęcia z arteterapii mają korzystny wpływ na rozwój osobowości każdego dziecka. Umożliwiają uwolnienie tłumionych emocji, poprawiają komunikację między uczniami, zwiększają wiarę we własne możliwości sprawcze. W przypadku dzieci zdolnych wspomagają ich rozwój emocjonalny oraz intelektualny w zakresie twórczego myślenia i wyobraźni. Mają niezaprzeczalne walory terapeutyczne, ponieważ dostarczają radości płynącej z tworzenia, rozwijają kreatywność dziecka oraz jego zdolność empatycznego rozumienia innych ludzi. Uczą tolerancji i poszanowania odrębności każdej jednostki oraz zrozumienia i szacunku do efektów swojej pracy oraz pracy innych.

                   

 • "10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej"

  W ramach przypadającego w bieżącym roku jubileuszu integracji Polski z Unią Eupropejską w Szkole Podstawowej nr 10 w Legnicy 21 maja 2014 odbył się konkurs wiedzy pod patronatem Prezydenta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego. Do turnieju przystąpiło 9 legnickich szkół podstawowych, SP 1 zdobyła II miejsce.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Piotr Domagała, kl, Va

  Monika Śliwińska, kl. Va

  Julia Rodzeń, kl. Vb

   

 • III Regonalne Spotkanie z Piosenką Turystyczną

  Oddział Miejski TPD wspólnie ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Legnicy zorganizował w Sali Widowiskowej SSM, ul.  Jordana 17 w Legnicy w dniu 6.05.2014 III Regionalne Spotkanie z Piosenką Turystyczną. Spektakularny sukces odniosły nasze uczennice.

  W kategorii zespoły / duety pierwszą nagrodę zdobyły Anna Biała i Katarzyna Kaczmarek za wykonanie piosenki „Bo ja  mam tylko jeden świat” w bardzo ciekawej aranżacji.

  W kategorii solistów drugie miejsce zdobyła Adrianna Litwin za urocze wykonanie piosenki „Jak dobrze nam zdobywać góry”.

 • WIELKANOC

  Dla rodziców oraz najmłodszych kolegów, koleżanek z zeróweczek i klas pierwszych, dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0 b wystapiły z okazji Świąt Wielkanocnych. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki o zwyczajach i tradycjach Świąt Wielkiej Nocy.

 • WIECZÓR PAMIĘCI O BŁ. JANIE PAWLE II

  W czwartek 24. 04. 2014 r., na trzy dni przed kanonizacją bł. Jana Pawła II, odbył się kolejny wieczór pamięci poświęcony jego osobie. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 16, a patronowało jej TPD okręgu legnickiego.

  Na początku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 przedstawili krótki program słowno-muzyczny dotyczący Wielkiego Polaka. Po pięknym przedstawieniu mogli zaprezentować się ochotnicy. Śpiewano piosenki papieskie i recytowano poezję o Janie Pawle II.

  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. VI a – Karolina Jastrzębska i Sandra Malczewska. Dziewczynki zaśpiewały jedną z ulubionych pieśni papieża pt. „Liczę na Ciebie, Ojcze”.

  Na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł zjeść pyszną kremówkę.

  Katarzyna Łysaków

 • Międzynarodowy Dzień Romów w SP 1

  Dzisiaj (11.04) w naszej szkole (dla uczniów klas 1-3 z SP1 i SP4) odbyła się  impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Romów. Także dziś (wcześniej) podobna impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 (dla uczniów klas 4-5 z SP1 i SP4), która była współorganizatorem obok Fundacji Miłośników Kultury i Tradycji Romów, Stowarzyszenia Romóworaz Środowiskowego Hufca Pracy. Finansowo (nagrody w konkursie plastycznym "Spódnica ze wszystkich kwiatów świata") imprezę wsparł Urząd Miasta.

  http://www.e-legnickie.pl

 • Uczyli się ratować razem z WOŚP

 • IV LEGNICKI KONKURS MATEMATYCZNY

 • Tak, POMAGAM!

  Już po raz piąty wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem: Tak, POMAGAM!

  W piątek (28.03) oraz w sobotę (29.03) uczniowie klasy VI a: Sandra Malczewska, Karolina Jastrzębska, Roksana Ksel, Agnieszka Żurek, Daniel Kaślikowski, Wojtek Kaślikowski, Dawid Walkiewicz i Wiktor Sielicki przez cztery godziny zbierali żywność w sklepie Biedronka przy al. Rzeczypospolitej oraz informowali i zachęcali klientów sklepu do pomocy osobom potrzebującym mieszkającym na terenie parafii św. Jacka. Sami także włączyli się w akcję kupując potrzebne produkty i wkładając je do kosza przy którym kwestowali.

  Wolontariusze razem ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami z II Liceum Ogólnokształcącego zebrali ok. 500 kg produktów spożywczych, z których zostaną przygotowane paczki przedświąteczne.

  Dziękuję Kierownictwu sklepu Biedronka, Ludziom z otwartymi sercami, którzy dzielili się tym co mieli oraz uśmiechniętym i chętnym do pomocy Wolontariuszom z naszej Szkoły.

   

  Katarzyna Łysaków

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć