Wiadomości

 • „Legniczanie dają mata”

  Dnia 22.06.2015 odbył się szachowy maraton w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

  Drużyna dziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły,w turnieju szachowym „Legniczanie dają mata” zajęła 4 miejsce .
  GRATULUJEMY!!!

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legniczanie-daja-mata-final-zdjecia,3429167,gal,t,id,tm.html

  J.BRONIARZ

   

 • Festyn Rodzinny jako podsumowanie programu „Wolni od uzależnień”

  W piątek 12 czerwca wzięliśmy udział w Festynie Rodzinnym. Stanowił on podsumowanie programu „Wolni od uzależnień” finansowanego przez Urząd Miasta Legnicy. Bogaty program imprezy sprawił, że boisko szkolne zapełnił wesoły gwar dzieci, rodziców i nauczycieli. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie literackim „W zdrowym ciele-zdrowy duch” oraz w konkursie plastycznym „Jak spędzam wolny czas z rodziną”. Odbyły się spotkania z pracownikami Straży Miejskiej, Straży Granicznej, ratownikiem medycznym, harcerzami. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mam talent”, w którym każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Niecodzienną atrakcją  były zamki dmuchane, malowanie twarzy, figurki z balonów, wspólne grillowanie. Wszyscy biorący udział  w konkursach i zabawach otrzymali słodkie nagrody.

    Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu: pracownikom Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Legnicy, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, harcerzom, animatorkom zabaw, pracownikom obsługującym zamki dmuchane, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym festynie.

 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy

  Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2015 Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy wybrał się z wizytą do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Dzieci z Oddziałów Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii obejrzały przedstawienie pt. "Dziecięcy pokój". Oprócz prezentacji przedstawienia wolontariusze naszej szkoły przekazali pluszowe maskotki i kartki z życzeniami dzieciom w szpitalu.


  http://zsilegnica.pl/galeria/wietlica-przyszpitalna/30615-spektakl-klubu-modych-wolontariuszy?page=2#category

 • FESTYN PRZYRODNICZY W MYŚLIBORZU

   

 • TRZYMAJ FORMĘ

  28 maja odbyło się w naszej szkole podsumowanie programu „Trzymaj formę”. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny dotyczący diety, aktywności fizycznej i zdrowia, którego patronami honorowymi są między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Celem programu była edukacja uczniów SP nr 1 w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Nasi uczniowie brali udział w wielu działaniach w ramach realizacji tego programu. Uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami sanepidu, brali udział w konkursach wiedzy pt. „Trzymaj formę” i plastycznych pt. „Talerz zdrowia”. W trakcie podsumowania programu był obecny pracownik sanepidu, dyrekcja oraz zwycięzcy i uczestnicy programu. Uczniowie kl. IV b ze swoją wychowawczynią panią M. Nowosielską przygotowali przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli poczęstować się zdrowymi przekąskami i napojami.

 • WYCIECZKA - ZAMEK CZOCHA

  27 maja odbyła się wycieczka na Zamek Czocha.

 • DZIEŃ MAMY W ZERÓWKACH

  Występ dzieci z oddziału przedszkolnego 0 "a" z okazji  "Dnia Mamy" - 26 maja 2015 r.

 • NAJSYMPATYCZNIEJSI W NASZEJ SZKOLE

  W maju 2015 odbyły się trzy konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy nauczyciele wybierali wśród klas IV - VI: najsympatyczniejszą klasę, najsympatyczniejszą uczennicę oraz najsympatyczniejszego ucznia. Oto zwycięzcy w tym roku szkolnym:

  GŁOSAMI GRONA PEDAGOGICZNEGO UCZĄCEGO W KLASACH IV-VI :

  • NAJSYMPATYCZNEJSZĄ KLASĄ ZOSTAŁA: KLASA  IVA I VIB
  • NAJSYMPATYCZNEJSZYM UCZNIEM ZOSTAŁ: Patryk Szymański z

  klasy IV b oraz Szymon Tudry z klasy IVc

  • Najsympatyczniejszą uczennicą została :Julia Rodzeń  z klasy VIb oraz Karina Rayska z klasy Vb

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy, aby nadal pracowali nad tym, aby być miłym, życzliwym,  uśmiechniętym oraz kulturalnym. Mamy nadzieję, że inni  uczniowie naszej szkoły będą z Was brali  przykład.

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 • WYCIECZKA DO BANKU

  Dnia 27 maja 2015 r. odbyła się wycieczka do PKO BP w Legnicy, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4 c. Dzieci zostały zapoznane z pracą banku, jego działalnością oraz aktualnymi ofertami.

  Agnieszka Guszpit

 • MISTRZOSTWA KLAS 4 W TABLICZCE MNOŻENIA

  22 MAJA 2015 R nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów w konkursie MISTRZOSTWA KLAS 4 W TABLICZCE MNOŻENIA.

  Najlepsze 3 osoby z poszczególnych klas 4 walczyły o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. I tak:

  Z klasy 4 a:

  Michał Wojtusik

  Klaudia Zakrzewska

  Martyna Tłumak

  Z kl. 4 b:

  Patryk Szymański

  Gabrysia Grabarska

  Adiana Klinger-Posiak

  z kl. 4 c

  Maciek Warać

  Mateusz Prociów

  Szymon Tudry

   

  Po zaciętej walce tytuł mistrza otrzymał MATEUSZ PROCIÓW a tytuł wicemistrza otrzymały: Gabrysia Grabarska i Klaudia Zakrzewska.

   

  Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Organizator: Agnieszka Guszpit

 • XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

   

 • WYCIECZKA - ZAMEK KSIĄŻ

  LEKCJA HISTORII W KSIĄŻU

  21 maja,  jak co roku, w ramach realizacji programu profilaktycznego, pojechaliśmy do zamku Książ. Niektórzy z uczniów byli tam już kilka razy, ale za każdym razem to miejsce zaskakuje nową historią. Tak było i tym razem. Całą grupą udaliśmy się w niezwykły spacer po zamku i poznawaliśmy historię mieszkańców tego pięknego miejsca. Udało nam się zwiedzić nowo wyremontowane wnętrza na 3 piętrze zamku oraz trafiliśmy do zamkowych podziemi, gdzie mogliśmy prze chwilę przenieść się w czasy II wojny światowej poprzez specjalny pokaz dźwiękowo- świetlny. W przerwie mogliśmy pospacerować po zamkowych tarasach i kupić pamiątki, które będą nam w domu przypominały o tej niezwykłej wyprawie.

  K. Dzwonkowska

 • Zawody Silesia Cup 2015

  W sobotę 16.05.2015 w Legnicy odbyły sie zawody Silesia Cup 2015. Uczeń klasy Va naszej szkoły Kacper Paszkowski wywalczył drugie miejsce w swojej kategori wiekowej.

 • MISTRZ GRAMATYKI W „JEDYNCE”

  13 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł MISTRZA GRAMATYKI JĘZYKA POLSKIEGO W „Jedynce” w roku szkolnym 2014/15. O ten tytuł walczyło 13 uczniów kl. IV-VI. Uczniowie zmierzyli się z testem, który zawierał zadania różnego typu. Najlepszym w tym konkursie okazał się uczeń klasy IV c - Mateusz Prociów, który zdobył maksymalną ilość punktów w kategorii klas IV. Wśród klas 5 zwyciężył Adam Małaczyński – uczeń klasy 5a. W klasach szóstych najlepsze okazały się dziewczynki: Julia Rodzeń oraz Kamila Podlasin. W skład jury konkursowego weszły panie: M. Nowosielska, K. Dzwonkowska oraz D. Syc - nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodycze.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

  INFORMACE O AKCJI

  http://dzienbezsmiecenia.pl

 • WYSTĘP W ATRIUM

  Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy z naszej szkoły otrzymał nagrodę publiczności za zaprezentowanie przedstawienia pt. "Dziecięcy pokój" podczas X Integracyjnego Przeglądu Animacji Teatralnych, który odbył się 22.04.2015 r w Atrium w Legnicy. Udział wzięło 12 zespołów. Wystąpił również zespół Biedroneczki, w którego w skład weszły dzieci z oddziałów przedszkolnych "a" i "c" z naszej szkoły. Ponadto podczas imprezy swoje umiejętności taneczne zaprezentowały czirliderki z SP 1 w Legnicy.

  http://www.trkonkrety.pl/article/na-deskach-atrium

 • ZERÓWKI W SKLEPIE MUZYCZNYM

  Dzieci z grupy 0 „a” były w odwiedzinach u pana, który pracuje w sklepie muzycznym. Zgodnie z tematyką dnia celem spotkania było poznanie instrumentów muzycznych. Dzieci zobaczyły instrumenty pochodzące z całego świata, a nawet poznały brzmienie niektórych z nich.                                 

  J.Broniarz

 • KOLOROWA WIELKANOC Z SKO

  W poniedziałek 30 marca 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs SKO pt. "KOLOROWA WIELKANOC Z SKO". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej lub przestrzennej nawiązującej do symboli Świąt Wielkiej Nocy oraz SKO.

  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym talentem. Wykonały przecudne: pisanki, skarbonki, króliczki, makiety świąteczne oraz rysunki.

  I miejsce otrzymali:

  Julia Tudry kl. 2 b

  Szymon Tudry kl. 4 c

  II miejsce:

  Oskar Ladra kl. 3 b

  Patryk Rembowski kl. 3 b

  Julia Lorenc kl. 4 c

  III miejsce:

  Natalia Pastuch kl. 4 c

  Justyna Szczerban kl. 2 a

  Maja Zawada kl. 2 b

  Wyróżnienie:

  Grupa 0 a pod opieką p. J. Broniarz

  Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach SKO. Zwycięskie prace trafiły do Banku PKO BP w Legnicy, aby tam mogły nacieszyć oko klientów Banku.

  Agnieszka Guszpit

   

 • V LEGNICKI KONKURS MATEMATYCZNY

  Dnia 28.03.2015r. w I LO odbył się V Legnicki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

  Miał on wyłonić najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z matematyki. Pokazał uczniom, iż matematyka nie jest łatwa i kryje wiele ciekawostek.

  Zmagania najlepszych w tej dziedzinie trwały 90 minut, uczniowie zmierzyli się z zestawem 15 zadań zamkniętych (1 pkt za prawidłową odpowiedź) i 2 zadaniami otwartymi (punktowane od 0 do 5 punktów za każde).
  Nasza szkoła również miała swoją drużynę. W jej skład wchodziło czterech uczniów klas VI.
  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Konkurs objął patronatem Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Piotr Domagała klasa VI a

  Jędrzej Mazur klasa VI a

  Rozalia Juzak klasa VI a

  Michał Turowski klasa VI b

  http://edukacja.lca.pl/legnica,news,52162,Legnicki_Konkurs_Matematyczny.html

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legnicki-konkurs-matematyczny-zdjecia,3330841,gal,t,id,tm.html#7d8304070b6ad510,1,3,60

  http://www.1liceum.pl/artykul-517#top_menu

 • POWITANIE WIOSNY

  25 marca 2015 uczniowie klas 4 - 6 powitali wiosnę. W tym dniu odbył się konkurs wiosenny, w którym to komisja oceniała: wykonanie piosenki wiosennej, plakat na powitanie wiosny oraz przebranie w wylosowanym kolorze. Najpiękniej zaprezentowała się klasa 4 c zdobywając I miejsce tuż za nią klasa 4 b a III miejsce przypadło klasie 5 b. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia.

  Wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i oryginalnością, zaśpiewały piękne piosenki o wiośnie. Było kolorowo i wiosennie.

  Agnieszka Guszpit

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć