Wiadomości

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W „JEDYNCE”

  30 września 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień chłopca. Święto organizował Samorząd Uczniowski oraz dziewczęta z klas 4-6. Uczennice wybierały najsympatyczniejszego chłopca w swoich klasach oraz Super Chłopaka szkoły. Głosami dziewcząt wygrali:

  SUPER CHŁOPAK w SP nr 1 w roku szkolnym 2015/2016-Patryk Szymański z klasy 5b

  Najsympatyczniejsi w poszczególnych klasach to:

  4a - Mikołaj Świątkowski

  4b - Oskar Ladra

  5a - Melchior Szoma

  5b - Dawid Szwiec

  5c - Oliwier Bączek

  6a - Michał Zakrocki

  6b - Igor Kozakiewicz

  Wszystkim chłopcom gratulujemy wygranej!!!

  K. Dzwonkowska

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  23 września 2015 odbyły się w naszej szkole wybory do SU oraz Wybór Rzecznika Praw Ucznia. Głosami uczniów z klas IV- VI przewodniczącą szkoły w roku szkolnym 2015/16 wybrano uczennicę z klasy VIB Karinę Rayską. Otrzymała ona 64 głosy. Zastępcą został uczeń klasy VB Patryk Szymański. Na tego ucznia głosowało 34 osoby. Adam Małaczyński z klasy VIA został skarbnikiem, a Wiktoria Przybylska sekretarzem. Ogółem w głosowaniu brało udział 130 osób.

  W tym samym dniu odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Na rzecznika głosowali uczniowie klas IV- VI. Najwięcej głosów otrzymał Pan Adam Poddębniak – nauczyciel w-f i to on będzie w tym roku szkolnym pomagał uczniom naszej szkoły w rozwiązywaniu różnych problemów.

  K. Dzwonkowska

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w „JEDYNCE”

  Już po raz 70-ty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Violetta Czaja – Kiszka, która przywitała wszystkich zgromadzonych. Bardzo ważnym momentem było złożenie ślubowania i pasowanie uczniów klas pierwszych. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole. Od jutra rozpoczną się zajęcia dydaktyczne. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce. Powodzenia!

 • „Legniczanie dają mata”

  Dnia 22.06.2015 odbył się szachowy maraton w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

  Drużyna dziesięciu uczniów klas pierwszych naszej szkoły,w turnieju szachowym „Legniczanie dają mata” zajęła 4 miejsce .
  GRATULUJEMY!!!

  http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/legniczanie-daja-mata-final-zdjecia,3429167,gal,t,id,tm.html

  J.BRONIARZ

   

 • Festyn Rodzinny jako podsumowanie programu „Wolni od uzależnień”

  W piątek 12 czerwca wzięliśmy udział w Festynie Rodzinnym. Stanowił on podsumowanie programu „Wolni od uzależnień” finansowanego przez Urząd Miasta Legnicy. Bogaty program imprezy sprawił, że boisko szkolne zapełnił wesoły gwar dzieci, rodziców i nauczycieli. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie literackim „W zdrowym ciele-zdrowy duch” oraz w konkursie plastycznym „Jak spędzam wolny czas z rodziną”. Odbyły się spotkania z pracownikami Straży Miejskiej, Straży Granicznej, ratownikiem medycznym, harcerzami. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mam talent”, w którym każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Niecodzienną atrakcją  były zamki dmuchane, malowanie twarzy, figurki z balonów, wspólne grillowanie. Wszyscy biorący udział  w konkursach i zabawach otrzymali słodkie nagrody.

    Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu: pracownikom Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Legnicy, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, harcerzom, animatorkom zabaw, pracownikom obsługującym zamki dmuchane, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy, gronu pedagogicznemu, rodzicom i uczniom. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnym festynie.

 • Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy

  Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2015 Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy wybrał się z wizytą do Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Dzieci z Oddziałów Chirurgii Dziecięcej i Pediatrii obejrzały przedstawienie pt. "Dziecięcy pokój". Oprócz prezentacji przedstawienia wolontariusze naszej szkoły przekazali pluszowe maskotki i kartki z życzeniami dzieciom w szpitalu.


  http://zsilegnica.pl/galeria/wietlica-przyszpitalna/30615-spektakl-klubu-modych-wolontariuszy?page=2#category

 • FESTYN PRZYRODNICZY W MYŚLIBORZU

   

 • TRZYMAJ FORMĘ

  28 maja odbyło się w naszej szkole podsumowanie programu „Trzymaj formę”. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny dotyczący diety, aktywności fizycznej i zdrowia, którego patronami honorowymi są między innymi: Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Celem programu była edukacja uczniów SP nr 1 w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Nasi uczniowie brali udział w wielu działaniach w ramach realizacji tego programu. Uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami sanepidu, brali udział w konkursach wiedzy pt. „Trzymaj formę” i plastycznych pt. „Talerz zdrowia”. W trakcie podsumowania programu był obecny pracownik sanepidu, dyrekcja oraz zwycięzcy i uczestnicy programu. Uczniowie kl. IV b ze swoją wychowawczynią panią M. Nowosielską przygotowali przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli poczęstować się zdrowymi przekąskami i napojami.

 • WYCIECZKA - ZAMEK CZOCHA

  27 maja odbyła się wycieczka na Zamek Czocha.

 • DZIEŃ MAMY W ZERÓWKACH

  Występ dzieci z oddziału przedszkolnego 0 "a" z okazji  "Dnia Mamy" - 26 maja 2015 r.

 • NAJSYMPATYCZNIEJSI W NASZEJ SZKOLE

  W maju 2015 odbyły się trzy konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy nauczyciele wybierali wśród klas IV - VI: najsympatyczniejszą klasę, najsympatyczniejszą uczennicę oraz najsympatyczniejszego ucznia. Oto zwycięzcy w tym roku szkolnym:

  GŁOSAMI GRONA PEDAGOGICZNEGO UCZĄCEGO W KLASACH IV-VI :

  • NAJSYMPATYCZNEJSZĄ KLASĄ ZOSTAŁA: KLASA  IVA I VIB
  • NAJSYMPATYCZNEJSZYM UCZNIEM ZOSTAŁ: Patryk Szymański z

  klasy IV b oraz Szymon Tudry z klasy IVc

  • Najsympatyczniejszą uczennicą została :Julia Rodzeń  z klasy VIb oraz Karina Rayska z klasy Vb

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy, aby nadal pracowali nad tym, aby być miłym, życzliwym,  uśmiechniętym oraz kulturalnym. Mamy nadzieję, że inni  uczniowie naszej szkoły będą z Was brali  przykład.

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego

 • WYCIECZKA DO BANKU

  Dnia 27 maja 2015 r. odbyła się wycieczka do PKO BP w Legnicy, w której uczestniczyli uczniowie klasy 4 c. Dzieci zostały zapoznane z pracą banku, jego działalnością oraz aktualnymi ofertami.

  Agnieszka Guszpit

 • MISTRZOSTWA KLAS 4 W TABLICZCE MNOŻENIA

  22 MAJA 2015 R nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów w konkursie MISTRZOSTWA KLAS 4 W TABLICZCE MNOŻENIA.

  Najlepsze 3 osoby z poszczególnych klas 4 walczyły o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA. I tak:

  Z klasy 4 a:

  Michał Wojtusik

  Klaudia Zakrzewska

  Martyna Tłumak

  Z kl. 4 b:

  Patryk Szymański

  Gabrysia Grabarska

  Adiana Klinger-Posiak

  z kl. 4 c

  Maciek Warać

  Mateusz Prociów

  Szymon Tudry

   

  Po zaciętej walce tytuł mistrza otrzymał MATEUSZ PROCIÓW a tytuł wicemistrza otrzymały: Gabrysia Grabarska i Klaudia Zakrzewska.

   

  Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Organizator: Agnieszka Guszpit

 • XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!"

   

 • WYCIECZKA - ZAMEK KSIĄŻ

  LEKCJA HISTORII W KSIĄŻU

  21 maja,  jak co roku, w ramach realizacji programu profilaktycznego, pojechaliśmy do zamku Książ. Niektórzy z uczniów byli tam już kilka razy, ale za każdym razem to miejsce zaskakuje nową historią. Tak było i tym razem. Całą grupą udaliśmy się w niezwykły spacer po zamku i poznawaliśmy historię mieszkańców tego pięknego miejsca. Udało nam się zwiedzić nowo wyremontowane wnętrza na 3 piętrze zamku oraz trafiliśmy do zamkowych podziemi, gdzie mogliśmy prze chwilę przenieść się w czasy II wojny światowej poprzez specjalny pokaz dźwiękowo- świetlny. W przerwie mogliśmy pospacerować po zamkowych tarasach i kupić pamiątki, które będą nam w domu przypominały o tej niezwykłej wyprawie.

  K. Dzwonkowska

 • Zawody Silesia Cup 2015

  W sobotę 16.05.2015 w Legnicy odbyły sie zawody Silesia Cup 2015. Uczeń klasy Va naszej szkoły Kacper Paszkowski wywalczył drugie miejsce w swojej kategori wiekowej.

 • MISTRZ GRAMATYKI W „JEDYNCE”

  13 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł MISTRZA GRAMATYKI JĘZYKA POLSKIEGO W „Jedynce” w roku szkolnym 2014/15. O ten tytuł walczyło 13 uczniów kl. IV-VI. Uczniowie zmierzyli się z testem, który zawierał zadania różnego typu. Najlepszym w tym konkursie okazał się uczeń klasy IV c - Mateusz Prociów, który zdobył maksymalną ilość punktów w kategorii klas IV. Wśród klas 5 zwyciężył Adam Małaczyński – uczeń klasy 5a. W klasach szóstych najlepsze okazały się dziewczynki: Julia Rodzeń oraz Kamila Podlasin. W skład jury konkursowego weszły panie: M. Nowosielska, K. Dzwonkowska oraz D. Syc - nauczycielki języka polskiego w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodycze.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

  INFORMACE O AKCJI

  http://dzienbezsmiecenia.pl

 • WYSTĘP W ATRIUM

  Szkolny Klub Młodych Wolontariuszy z naszej szkoły otrzymał nagrodę publiczności za zaprezentowanie przedstawienia pt. "Dziecięcy pokój" podczas X Integracyjnego Przeglądu Animacji Teatralnych, który odbył się 22.04.2015 r w Atrium w Legnicy. Udział wzięło 12 zespołów. Wystąpił również zespół Biedroneczki, w którego w skład weszły dzieci z oddziałów przedszkolnych "a" i "c" z naszej szkoły. Ponadto podczas imprezy swoje umiejętności taneczne zaprezentowały czirliderki z SP 1 w Legnicy.

  http://www.trkonkrety.pl/article/na-deskach-atrium

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć