Wiadomości

 • Uczyli się ratować razem z WOŚP

 • IV LEGNICKI KONKURS MATEMATYCZNY

 • Tak, POMAGAM!

  Już po raz piąty wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem: Tak, POMAGAM!

  W piątek (28.03) oraz w sobotę (29.03) uczniowie klasy VI a: Sandra Malczewska, Karolina Jastrzębska, Roksana Ksel, Agnieszka Żurek, Daniel Kaślikowski, Wojtek Kaślikowski, Dawid Walkiewicz i Wiktor Sielicki przez cztery godziny zbierali żywność w sklepie Biedronka przy al. Rzeczypospolitej oraz informowali i zachęcali klientów sklepu do pomocy osobom potrzebującym mieszkającym na terenie parafii św. Jacka. Sami także włączyli się w akcję kupując potrzebne produkty i wkładając je do kosza przy którym kwestowali.

  Wolontariusze razem ze swoimi starszymi koleżankami i kolegami z II Liceum Ogólnokształcącego zebrali ok. 500 kg produktów spożywczych, z których zostaną przygotowane paczki przedświąteczne.

  Dziękuję Kierownictwu sklepu Biedronka, Ludziom z otwartymi sercami, którzy dzielili się tym co mieli oraz uśmiechniętym i chętnym do pomocy Wolontariuszom z naszej Szkoły.

   

  Katarzyna Łysaków

 • Eucharystia źródłem życia i miłości

  W czwartek 27.03.2014 r. odbył się drugi etap konkursu pt. „Eucharystia źródłem życia i miłości”. W Szkole Podstawowej nr 10 im. Zofii Kossak w Legnicy spotkali się i popisali swoją wiedzą na temat Mszy świętej reprezentanci Szkoły Muzycznej, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach. Naszą społeczność reprezentowali uczniowie kl. VI a – Roksana Ksel, Sandra Malczewska i Daniel Kaślikowski. Roksanie zabrakło tylko ośmiu punktów do zwycięzcy. Cała Trójka zajęła miejsca blisko laureatów. Nagrodą dla wszystkich uczestników było lepsze rozumienie Mszy świętej. Roksanie, Sandrze i Danielowi serdecznie gratuluję i dziękuję za trud włożony w przygotowanie się do udziału w konkursie.

  Katarzyna Łysaków

 • WERNISAŻ W MUZEUM MIEDZI

  W 22.03.2014r. zerówkowicze z grupy 0 „c” i 0 „a” powitali w Muzeum Miedzi wiosnę. Dzieci przygotowały prace o tematyce wiosennej, a także wesoły program artystyczny. Na wernisaż zostali zaproszeni do Muzeum Rodzice oraz Dziadkowie. Po występie dzieci i obejrzeniu prac plastycznych zaproszeni Goście zwiedzali wystawę "Był bal…moda na karnawał".

  damitv_wiosna_w_muzeum_miedzi

  Kamila Żygadło

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  21.03.2014 odbył się Dzień otwarty w naszej szkole.

 • WIOSNENNY POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ 2014

  21 marca przywitaliśmy wiosnę w „jedyce” pokazem mody i wyborami królowej wiosny 2014. Modelki z klas IV - VI przygotowały samodzielnie oryginalne kreacje z worków na śmieci, nakrętek, bibuły, opakowań i butelek. Każdy z prezentowanych strojów miał inną nazwę. Były kreacje nazwane np.: wiosenny świt, wiosenna elegancja, czy wiosenna miłość. Po pokazie mody nastąpiła prezentacja trzech pań wiosen. Oklaskami widzów królową wiosny 2014 została Ada Litwin z klasy VIb, ponieważ widownię zachwycił nie tylko strój, ale przede wszystkim żywy, czarny króliczek w koszyku. Cały pokaz był jednym z punktów Dnia Otwartego szkoły i bardzo podobał się publiczności zgromadzonej w sali gimnastycznej.

  K. Dzwonkowska

 • MIĘDZKLASOWY KONKURS WIELKANOCNY

  Przy ogromnym zaangażowaniu  rodziców zorganizowano w naszej szkole  międzyklasowy konkurs pt. Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne 2014, w którym główną wygraną był  tort. Każda klasa miała przygotować wspólnie z rodzicami od 5 do 10 ozdób wielkanocnych według własnego pomysłu. Przygotowane prace stworzyły, w szkolnej świetlicy, konkursową wystawę. Jury  w składzie: pani dyrektor Violetta Czaja, pani wicedyrektor Grażyna Roszak, pani Barbara Szewczyk- Stańko oraz pani Katarzyna Dzwonkowska miały  trudny orzech do zgryzienia. Wszystkie wykonane ozdoby zachwycały, były bardzo pomysłowe i oryginalne. Po burzliwych obradach zdecydowano, że zwycięzcą konkursu została klasa 5a, drugie miejsce przypadło w udziale klasie 3b, której ozdoby były równie piękne. Jury zdecydowało dla tych dwóch klas przyznać taką  samą nagrodę –czyli tort ufundowany przez Samorząd Uczniowski oraz dyplomy. Trzecie miejsce przypadło dla klasy 2a. Wyróżnienia otrzymały klasy : Ic, 6a, 0a, 5b oraz 6b. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za udział. Konkurs finansowo wsparła również Rada Rodziców fundując słodkie upominki dla wygranych klas. Rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym osobom  bardzo dziękujemy. Wykonane ozdoby trafiły na KIERMASZ WIELKANOCNY z okazji Dnia Otwartego szkoły.

  K. Dzwonkowska

 • UHONOROWANI W POZNANIU

 • GALA KONKURSU MEN „MAM 6 LAT”

  12 marca 2014 r. w sali Sejmiku Dolnośląskiego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podsumowująca etap wojewódzki III edycji konkursu „Mam 6 lat”, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest wyłonienie i wypromowanie najciekawszych działań wspierających adaptację dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej oraz osiągnięć uczniów klas I-III którzy rozpoczęli naukę w szkole w wieku 6-lat.     

  Podczas wrocławskiej Gali wszystkie szkoły i przedszkola uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe tablice: "Przedszkole dobrze przygotowujące do szkoły" lub "Szkoła przyjazna dla sześciolatka".

  Więcej o gali i wynikach konkursu:

  http://www.kuratorium.wroclaw.pl/okno/51575.pdf

 • BAL KARNAWAŁOWY DLA KLAS IV- VI

  3 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Organizatorem była Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przy współpracy z wychowawcami klas IV - VI. Bal prowadziła specjalnie zaproszona grupa młodych ludzi, którzy puszczali najnowsze przeboje i zachęcali do wspólnej zabawy oraz zorganizowali kącik do malowania twarzy. Podczas balu odbyły się dwa konkursy. W pierwszym wybrano osobę, która najładniej się przebrała - zwyciężczynią została Sandra Piętoń z klasy Vb za przebranie czarnej kocicy. W drugim konkursie wybrano króla i królową balu. Królem ogłoszono Jędrzeja Mazura z klasy Va, a królową Julię Rodzeń z klasy V b. Król i Królowa balu pięknie razem na koniec zatańczyli. Wszyscy z pewnością na tegorocznym balu mieli szansę, żeby się wyszaleć i wspólnie pobawić przy tanecznych rytmach.

  K. Dzwonkowska

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

   

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych jak każdego roku brały udział w zabawie karnawałowej. Wszyscy uczestnicy zabawy byli przebrani za piękne i kolorowe postacie bajkowe, baśniowe. Każdy miał dobry humor i ogromny zapał do tańców.

  Joanna Broniarz

 • IV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

  W środę 22. 01. 2014 r. odbył się kolejny już Przegląd kolęd granych i śpiewanych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 oraz legnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W przeglądzie brali udział uczniowie szkól podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wykonując wiele pięknych i nieznanych utworów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI b – Ania Biała i Kasia Kaczmarek. Ania przy gitarowym akompaniamencie Kasi wykonała pastorałkę „Skrzypi wóz”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

  Katarzyna Łysaków

 • Urodziny Pana Jezusa

  W piątek 20.12.2013 r. świętowaliśmy w naszej szkole urodziny Pana Jezusa. Z tej okazji odbyły się wigilie klasowe oraz przegląd kolęd i pastorałek, a klasa III c wraz z siostrą Bogusławą i dziewczynkami ze scholi przygotowała jasełka pt. Baranek w Betlejem. 

  W roli prezenterów wystąpili: Marta Smal z kl. IV b, Piotr Domagała z kl. V a oraz Agnieszka Żurek z kl. VI a.

  A oto lista zwycięzców w szkolnym przeglądzie kolęd i pastorałek:

  A.   W kategorii oddziałów zerowych

  wszystkie trzy grupy zajęły pierwsze miejsce;

  B.    W kategorii kl. I-III:

  1.    Pierwsze miejsce zajęła kl. III c

  2.    Drugie miejsce zajęła kl. I b

  3.    Trzecie miejsce zajęła kl. I c

  C.    W kategorii kl. IV-VI:

  1.    Pierwsze miejsce zajęła kl. V b

  2.    Drugie miejsce przypadło kl. IV b

  3.    Trzecie miejsce wywalczyła kl. VI b.

  Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor i pani Wicedyrektor za obecność, pani Jolancie Gałuszce za pomoc w przygotowaniu kl. III c do występu w jasełkach, dzieciom z kl. III c, dziewczynkom ze scholi, prowadzącym oraz wychowawcom i uczniom za udział w przeglądzie kolęd i pastorałek. Dziękujemy także pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej.

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Katechetki

 • Wigilia i konkurs kolęd w zerówce

  Piątek 20 grudnia - ostatni dzień w szkole przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Nie można było spędzić tego dnia inaczej jak na zorganizowaniu „zerówkowej” Wigilii. To był cudowny czas spędzony na uczcie, składaniu życzeń i kolędowaniu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Kolejnymi atrakcjami tego dnia były Jasełka przygotowane przez starszych kolegów i konkurs kolęd, w którym wszystkie zeróweczki zajęły I miejsce.

  Kamila Żygadło

 • Zerówki z wizytą w DPS

  19 grudnia dwie grupy zerowe: 0 „c” i 0 „b” wybrały się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej, gdzie zaprezentowały program artystyczny przygotowany z okazji świąt Bożego Narodzenia. W nagrodę za piękny występ na dzieci czekał słodki poczęstunek. Uwieńczeniem spotkania było wspólne kolędowanie. Mieszkańcy placówki nie kryli wzruszenia, dzięki dzieciom mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

  Kamila Żygadło

 • SPOTKANIE NIE TYLKO WIGILIJNE

    17 grudnia 2013 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Jak co roku uczniowie naszej placówki wraz z nauczycielami, rodzinami zmarłych powstańców, Prezydentem Legnicy, członkami Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego z prezesem  Czesławem Kowalakiem zapalili znicze na grobach Powstańców Wielkopolskich. Obchody 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zakończyła patriotyczna wieczornica.  Pani Dyrektor przywitała gości przybyłych na naszą uroczystość, m.in.: Tadeusza  Krzakowskiego - Prezydenta Legnicy, Dorotę Purgal - Zastępcę prezydenta, legnickich radnych, Kazimierza Pleśniaka - prezesa Oddziału Miejskiego TPD, Henryka Antkowiaka - działacza PTTK, przedstawicieli Związku Weteranów i Rezerwistów WP im. generała Franciszka Gągora: ppłk Krzysztofa Majera - wiceprezesa Zarządu Głównego i prezesa Zarządu Dolnośląskiego, kpt. żegl. Ryszarda Złocińskiego - członka Zarządu Dolnośląskiego, Czesława Kowalaka - prezesa Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, członków Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, a także rodziny powstańców, uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Uroczyste spotkanie poświęcone temu jedynemu zwycięskiemu zrywowi uświetnił wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowany przez koło teatralne prowadzone przez Panią Alicję Zarzycką. Tradycyjnie wieczornicę zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

  Był to piękny dzień zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości dla całej społeczności szkolnej.

  Za wsparcie w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości dziękujemy sponsorom:

  - Legnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji,

  - Nadleśnictwu Legnica,

  - Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy.

  95 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

  Patriotyczna wieczornica o powstaniu wielkopolskim

  Uczniowie uczcili powstańców wielkopolskich

 • Warsztaty artystyczne w zerówkach

  16 grudnia w grupie 0 „c”, jak co miesiąc, odbyły się warsztaty artystyczne. Tym razem dzieci zmierzyły się z malowaniem świątecznych figurek, które okazały się być świetnym prezentem pod choinkę dla rodziców.

  Kamila Żygadło

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć