Wiadomości

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  W dniu 22 stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – mgr Joanna Broniarz, mgr  Daria Łuciów, mgr Anna Barszczuk i mgr Ewelina Wasylewicz. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz ich rodziny. Przybył również gość specjalny - znana aktorka Pani Marzena Kipiel - Sztuka.

           Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani mgr Violetty Czaji - Kiszki, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy.

          Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiersze, piosenki na temat życia szkolnego. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wejściem z muzyką poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

         Po programie artystycznym Pani Dyrektor Szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym w klasach przez rodziców.

 • POSMUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

  Po raz kolejny Samorząd Uczniowski wraz SKO włączył się w akcję Góra Grosza.

  Celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Akcja w naszej szkole przeprowadzona była poprzez zbiórkę monet w poszczególnych klasach. Łącznie zebrano 430,62 zł.

  Zbiórka monet utwierdziła nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.

  Cieszymy się iż uświadomiliśmy uczniom fakt, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

  Agnieszka Guszpit

 • GRUDNIOWE KONKURSY SKO

  Z myślą o kultywowaniu i podtrzymywaniu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz o pobudzaniu aktywności twórczej i kształtowaniu wyobraźni plastycznej uczniów, pani Agnieszka Guszpit, opiekun SKO w Szkole Podstawowej nr 1 w Legnicy, zorganizowała dla dzieci dwa konkursy świąteczne:  klasowy - na „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy z motywem SKO” oraz indywidualny - „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO”

  16 grudnia 2015 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie obu konkursów.

  I tak: w międzyklasowym konkursie na „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy z motywem SKO” przyznano następujące miejsca: I miejsce: 5 c, II miejsce: 4 a, III miejsce: 1 d.

  Na drugi konkurs, czyli „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO” wpłynęło 40 prac.

  I miejsce otrzymali: Iza Wdowczyk, 1d, Jakub Pławuszewski 1 c, Joanna Swarcewicz 1 c, wiktoria Teleszko 3 c, Natalia Pastuch, 5 c, Oliwia Bojarska 3 c, Natalia Goś 1 c, Dominik Kalinowski 1 b, Wiktoria Szubart 1 d, Nikola Dzieniszewska 5 b.

  II miejsce: Klaudia Zakrzewska 5 a, Nikola Lech 1 c, Bartek Ofman 1 b, Krzysztof Bujlis 1 c, Wiktoria Przybylska 5 c, Maja Pawłowska 3 c, Oliwier i Karina Bączek 5 c, 3 a, Basia Dudek 1 d, Michał Daniel 1 b.

  II miejsce: Weronika Olczyk 1 b, Wiktoria Doniec 4 a, Anastazja Klein 3 c, Nikola Pająk 1 b, Gabrysia Nowicka 1 b, Amelka Skotnicka 5 a, Grzegorz Perczak 3 a. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.

  Dzieci wykonały przecudne prace. Jury nie mogło się nadziwić, jak bardzo pomysłowo i estetycznie wykonane były prace dzieci. Były to nie tylko bombki, ale również choinki, bałwanki, gwiazdki i wiele innych.

  Aby uprzyjemnić wszystkim klientom, Banku PKO BP w Legnicy przy ul. Klasztornej 1, okres przedświąteczny, zrobiono tam wystawę.

  Agnieszka Guszpit

   

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU - W RODZINNYM KRĘGU

  Uczniowie z klas czwartych przygotowali uroczyste, świąteczne spotkanie dla rodziców,  podczas którego zorganizowano różne gry i zabawy, występ szkolnego koła teatralnego, aukcje prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Zaprezentowano najciekawsze drzewa genealogiczne, rodzinne opowieści i albumy zebrane na lekcjach historii. Spotkanie to odbyło się 17 grudnia 2015 roku, na sali gimnastycznej i było podsumowaniem dwumiesięcznej pracy grup zadaniowych tj. grupa teatralna, grupa dziennikarzy, grupa muzyków, czy grupa sportowców. Projekt był koordynowany przez Samorząd Uczniowski oraz wybranych nauczycieli przy współpracy z rodzicami uczniów klas czwartych.

 • KONKURS HISTORYCZNY - ZNAM PATRONA MOJEJ SZKOŁY

  16 grudnia 2015 roku odbył się w SP nr 1 konkurs wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego i Powstańców Wielkopolskich, którzy są patronami naszej szkoły. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI.

  I miejsce zajęła Natalia Pastuch z klasy 5c, II miejsce – Mateusz Prociów z kl. 5c, a trzecie miejsce przypadło Ameli Skotnickiej z kl. 5a. Pozostali uczestnicy konkursu  otrzymali wyróżnienia i drobne upominki. Konkurs propagował wśród uczniów wiedzę o zwycięskim zrywie Wielkopolan.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

  10 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali okolicznościową gazetkę na ten temat, która została wystawiona na korytarzu, aby każdy uczeń miał możliwość poczytać i zapoznać się z historią praw człowieka.

 • Wolontariusze przed świętami w Szpitalu Wojewódzkim

  10 grudnia 2015r. wolontariusze naszej szkoły odwiedzili dzieci w Szpitalu Wojewódzkim, zaprezentowali przedstawienie pt.  "Opowiadanie o Bożym Narodzeniu" oraz przekazali małym pacjentom pluszowe niespodzianki i świąteczne kartki z życzeniami.

  http://zsilegnica.pl/wietlica-przyszpitalna
  http://zsilegnica.pl/galeria/wietlica-przyszpitalna/witeczne-symbole-spektakl

   

 • konkurs MCK

  W organizowanym przez MCK w Legnicy,  konkursie plastycznym "Anioł i tradycje Świąt Bożego Narodzenia"  została wyróżniona Nadia Niedźwiecka kl. I a.

  http://foto.lca.pl/foto,1449597320,Konkurs_plastyczny_Anio_i_tradycje _wi_t_Bo_ego_Narodzenia_.html

 • GALERIA PRYMUSÓW

  Dalej promujemy uczniów zdolnych w naszej szkole i umieszczamy kolejne nazwiska w szkolnej galerii prymusów w pięciu różnych kategoriach za miesiąc listopad/grudzień.

 • WOLONTARIAT

  Z okazji Dnia Wolontariusza 1 grudnia 2015 r podczas uroczystej Konferencji w PWSZ w Legnicy szczególne wyróżnienia otrzymały uczennice Karina Rayska kl. VI b i Angelika Malczewska kl. VI b.
  Wolontariuszki za swoją pracę zostały docenione przez Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.
  Dzień Wolontariatu jest obchodzony na całym świecie 5 grudnia.

  http://tpd.legnica.pl/miedzynarodowy-dzien-wolontariusza-tpd-2015-przyzn ano-tytul-superwolontariusza/

 • Niezwykły gość w SP nr 1 w Legnicy

  Paweł Skóra - Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrza Polski we Freestyle Football

  1 grudnia 2015 roku mieliśmy okazję spotkać się z człowiekiem, który ma niezwykłe zdolności piłkarskie. Pan Paweł Skóra rozpoczął spotkanie z uczniami od rozmowy i opowieści, jak rozwijał się jego talent. Potem był pokaz z piłką, zakończony gromkimi brawami zebranych. Następnie pan Paweł wybrał kilku uczniów, aby sami przekonali się, czy sztuczki z piłką, jakie wykonuje mistrz, są łatwe. Nawet pani dyrektor miała okazję spróbować zakręcić piłkę na jednym palcu. Pan Paweł udowodnił nam, że warto mieć w życiu pasje i pracować nad rozwojem swoich zainteresowań i talentów.

 • ANDRZEJKI

  25 listopada  2015 roku w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla klas IV- VI. Organizatorem  zabawy był Samorząd Uczniowski, który przy współpracy z rodzicami  przygotował wieczór wróżb i czarów.  W trakcie zabawy był czas na zawody sportowe i skorzystanie  z wielu wróżb przygotowanych przez każdą klasę, między innymi  wróżba z zapałek, magiczne liczby, imiona w sercach, czy przyszłość w kartach. W czasie przerwy można było skosztować pysznych wypieków naszych rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę. Zabawa Andrzejkowa miała na celu przybliżyć uczniom historię ANDRZEJEK i związanych z tych świętem zwyczajów oraz zintegrować społeczność szkolną.

  Katarzyna Dzwonkowska

 • WYCIECZKA DO BANKU

  Dnia 25 listopada uczniowie klasy 1a z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do legnickiego oddziału banku PKO BP przy ul. Klasztornej w Legnicy. Celem wycieczki było poznanie tego, czym zajmuje się najstarszy legnicki bank. Uczniowie słuchając ciekawego opowiadania pracownika banku, dowiedzieli się co to jest oszczędzanie, w jaki sposób można oszczędzać pieniążki, kiedy powstały pierwsze bankomaty do pieniędzy oraz na czym polega praca bankowca. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, a uczniowie pamiętali o prawidłowym zachowaniu się w miejscu publicznym. Dziękujemy placówce banku za otrzymane otrzymane podarunki a p. A. Guszpit za zorganizowanie wycieczki.

  Joanna Broniarz

 • O PRAWACH DZIECKA

  Na zaproszenie Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD przyjechał Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak, który wziął udział w IV Forum Laureatów Legnickiej Statuetki TPD „Nade wszystko dziecko”. Uroczystość odbyła się 21.11.2015 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Uczniowie z klasy 1a  powitali wszystkich zgromadzonych gości prezentując wiersze o prawach dziecka oraz piosenkę pt. „Dziećmi jesteśmy tylko raz”.

  J.Broniarz

  http://tpd.legnica.pl/w-legnicy-debatowali-o-prawach-dziecka-rzecznik-la ureatem-setnej-statuetki/

 • IX Turniej Wiedzy Ekologicznej

  4 listopada 2015 r. odbył się Powiatowy IX Turniej Wiedzy Ekologicznej "Energia i środowisko". Zorganizowała go Ekobiblioteka w Legnicy. Celem Turnieju było zachęcenie dzieci do pogłębiania i wykorzystania w praktyce wiedzy o ochronie środowiska, źródłach energii, energooszczędności oraz popularyzacja literatury o tej tematyce.

  Po zaciętej walce nasi uczniowie: Mateusz Proców z kl. 5 c oraz Matewusz Śliwa z klasy 5 b, przygotowani przez p. M. Piotrowską zajęli V miejsce na 13 miejsc.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 • ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY

  Z okazji Światowego Dnia Poczty - święta obchodzonego corocznie 9 października, dzieci z klasy 1 a, 1c, 2 b, 2 c  i 3 b wzięły udział w konkursie plastycznym „Jesienna Pocztówka” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 9 w Legnicy. Mali artyści wykonali piękne jesienne prace. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe bajki, baśnie, opowiadania.

  J.Rodziewicz, J.Broniarz

 • WIZYTA LEŚNIKA

  Dnia 6 listopada odwiedził nas Pan leśnik - Jacek Szczukiewicz. Został przyjęty z wielkim zainteresowaniem uczniów klas 0 - I. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w pokazie filmu edukacyjnego o przyrodzie lasu, zadawały leśniczemu wiele nurtujących je pytań, jak np.:
  - Dlaczego jelenie ryczą?
  - Czy widział Pan rodzinę dzika na "żywo"?
  - Dlaczego Pan ma taki strój?
  Dzieci dzieliły się własnymi doświadczeniami oraz z ogromną ciekawością słuchały nagranych, prawdziwych odgłosów zwierząt, które mieszkają w lesie. Na koniec było odgadywanie zagadek. Niestety ograniczony czas spotkania nie pozwolił na zgłębienie wielu zaprzątających uwagę uczniów tematów. Mamy jednak nadzieję, iż nie było to ostanie spotkanie z Panem leśniczym oraz wierzymy, że wiosną udamy sie na ciekawą wycieczkę do lasu.     

  Joanna Broniarz

 • DZIEŃ „PUPILA” w SP nr 1

  Październik jest miesiącem, w którym obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. W naszej szkole z tej okazji zorganizowaliśmy 28.10.2015 pokaz naszych zwierzątek. Uczniowie z klas IV - VI mieli okazję pochwalić się swoimi pupilami. Każdy uczestnik musiał wcześniej przygotować metryczkę, w której umieszczono wszystkie istotne informacje o danym zwierzęciu np. co je, jak ma na imię, jaki to gatunek itd.  Wszyscy uczniowie oglądający wystawę byli zachwyceni patrząc na chomiki, świnkę morską, myszkę, szczura, czy rybki. Najwięcej czułości i zainteresowania wzbudziły maleńkie, białe myszki.

  K. Dzwonkowska

 • GALERIA PRYMUSÓW W JEDYNCE

  W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nową tradycję wspierania wszystkich uczniów zdolnych w Jedynce, których jak się okazuje mamy wielu i to w różnych kategoriach. Przygotowaniem całej Galerii dla klas 4 - 6 zajął się Samorząd Uczniowski. Nazwiska uczniów zostały udostępnione na szkolnym korytarzu na specjalnie przygotowanej tablicy. Uczniowie rywalizują między sobą w 5 kategoriach: wyniki w nauce, zachowanie, frekwencja, osiągnięcia sportowe oraz działania w ramach wolontariatu. Życzymy wszystkim uczniom, aby ich nazwiska znalazły się w Galerii Prymusów.

  K. Dzwonkowska

 • KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS 4

  Legnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Heweliusza w Legnicy zorganizowała w dniu 21.10.2015 roku konkurs czytelniczy pt. „Pinokio - drewniany pajacyk”. Konkurs był przeznaczony dla  wszystkich chętnych uczniów klas 4 z miasta Legnicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4a: Jakub Bułdak, Gabriela Sapieja oraz Natalia Szczepańska. Osiągnęliśmy duży sukces, bo udało nam się zająć II miejsce na wszystkie uczestniczące szkoły, a to za sprawą Natalii Szczepańskiej. Gratulujemy!

  K. Dzwonkowska

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć