Wiadomości

 • VI Legnicki Konkurs Matematyczny

  W sobotę, 9 kwietnia 2016 r., w auli I LO w Legnicy odbył się VI Legnicki Konkurs Matematyczny szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Adam Małaczyński, Nikola Dzieniszewska, Adriana Klinger - Posiak oraz Mateusz Prociów. Najlepszy z naszej szkoły okazał się Mateusz Prociów, uczeń kl. 5 c, zdobywając VIII miejsce spośród 29 piszących uczniów ze szkół podstawowych.

  Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszego wyniku w kolejnej edycji konkursu.

  Agnieszka Guszpit

 • SPOTKANIA DLA RODZICÓW

  Zapraszamy rodziców na spotkania w ramach Klubu dla Rodziców nt.

  - Jak dbać o higieniczny tryb życia mojego dziecka, w tym ZDROWE ŻYWIENIE - dla rodziców uczniów klas I - VI - 04.04.2016 r., godz.16:00 - 16:30, sala nr 10

  - Jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka - dla rodziców uczniów klas V - VI - 04.04.2016 r., godz.16:30 - 17:00, sala nr 11 

  Informacja o spotkaniach jest też na szkolnej stronie www w zakładce pedagoga szkolnego "DLA RODZICÓW"

 • MIĘDZYKLASOWY KONKURS WIELKANOCNY

  W marcu 2016 roku, tuż przed świętami, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole międzyklasowy konkurs pt. Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne 2016, w którym główną wygraną był  tort. Każda klasa miała przygotować w domu lub w szkole od 5 do 10 ozdób wielkanocnych według własnego pomysłu. Przygotowane prace stworzyły konkursową wystawę. Jury  w składzie: pani dyrektor Violetta Czaja, pani wicedyrektor Grażyna Roszak oraz pani Karolina Skupień, po burzliwych obradach zdecydowały, że zwycięzcą konkursu została klasa 4b, drugie miejsce przypadło w udziale klasie 5c, której ozdoby były równie piękne. Trzecie miejsce przyznano  klasie 6b. Wyróżnienia otrzymały klasy : 4a i 5b. Pozostałe klasy nie brały udziału w konkursie. Konkurs finansowo wspierał SU, który ufundował słodkie upominki dla wygranych klas. Rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym osobom  bardzo dziękujemy. Wykonane ozdoby trafiły na KIERMASZ WIELKANOCNY, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na bieżące działania Samorządu Uczniowskiego.

  Opiekun SU - K. Dzwonkowska

 • KOLOROWA WIELKANOC Z SKO

  We wtorek 22 marca 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs SKO pt. "KOLOROWA WIELKANOC Z SKO". Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej nawiązującej do symboli Świąt Wielkiej Nocy oraz logo SKO.

  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym talentem. Wykonały przecudne: pisanki, koszyczki, króliczki, stroiki, makiety świąteczne.

  I miejsce otrzymali:

  Wiktoria Teleszko 3 c, Maja Pawłowska 3 c, Julia Lorenc 5 c, Natalia Pastuch 5 c, Szymon Chałupczak 2 c, Iza Wdowczyk 1 d, Michał Daniel 1 b, Natalia Bujanowska 3 c, Jakub Pławuszewski 1 c, Grzegorz Buraczyński 1 c.

  II miejsce:

  Sandra Żeberek 4 a, Paulina Piątek 5a, Beata Jastrzębska 2 c, Paweł Zębacki 1 a, Oliwia Bojarska 3 c, Weronika Olczyk 1 b, Ania Zmaczyńska 1 b, Klaudia Zakrzewska 5 a, Martyna Tłumak 5 a, Dorian Walczak 3 b, Karolina Lisowska 1 a, Wiktoria Przybylska 5 c, Karolina Serek 5 c, Wiktoria Szubart 1 d.

  III miejsce:

  Gabriel Piotrowski 2 c, Dawid Zawicki 2 c, Maja Zubrzycka 2 c, Artur Supernak 2 c, Joanna Kubicka 1 c, Kacper Ciuła 1 b, Nikola Pająk 1 b, Nikola Lech 1 c.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach SKO.

  Zwycięskie prace trafiły do Banku PKO BP w Legnicy, aby tam mogły nacieszyć oko klientów Banku.

  Opiekun SKO: Agnieszka Guszpit

   

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W „Jedynce” 2016

  21 marca 2016 roku w poniedziałek obchodziliśmy tradycyjnie pierwszy dzień wiosny w murach naszej szkoły. Rano byliśmy wszyscy w kinie, a potem odbył się na sali gimnastycznej konkurs piosenki wiosennej dla klas 4-6. Tradycją już jest, że każda klasa losuje kolor i repertuar kilka tygodni przed konkursem. W dniu konkursu klasy w drodze losowania wychodzą na scenę i śpiewają znane i mniej znane utwory o wiośnie. W tym roku szkolnym w jury zasiedli: p. A. Poddębniak, p. Cz. Myśliwiec, p. A. Pakuła. Klasy były oceniane w 3 kategoriach: strój w wybranym kolorze, śpiew oraz plakat o wiośnie. Jury zdecydowało, że w tym roku szkolnym wygrała, po raz drugi z rzędu, klasa 5c. II miejsce przypadło klasie 6b, a III miejsce  przyznano klasie 5b. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Dodać należy, iż nagrody ufondowało SKO, działające w naszej szkole. Wszystkim klasom i ich wychowawcom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!!!

  Organizatorzy: A. Guszpit, K. Dzwonkowska

 • ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

  W dniu 15.03.2016 r. odbyły się w klasie I b i I c zajęcia z dogoterapii z udziałem psa i terapeuty. Dogoterapia jest formą terapii kontaktowej z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów, wspomagająca inne rodzaje terapii (ruchu, mowy, psychoterapię). Terapia z udziałem psa pozwala budować poczucie BEZPIECZEŃSTWA, ponieważ jest on ciepły, puszysty i miły w dotyku, a głaskanie i przytulanie jest dla każdego przyjemnym relaksem. Dlatego też podstawowym celem spotkania było oswojenie dzieci z psem, wywołanie zainteresowania zwierzęciem, przełamanie strachu lub obaw przed dotknięciem go, przytuleniem się do psa, ujęciem podanej łapy. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły podejść do pieska, pogłaskać go, karmić psa z ręki. Na koniec zajęć dzieci głośno podziękowały Panu terapeucie, a piesek w podziękowaniu za cierpliwość otrzymał karmę.

  Anna Barszczuk

 • DZIEŃ KOBIET W „JEDYNCE”

  8 marca Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczennic z klas 4 - 6 konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ SZKOŁY oraz najsympatyczniejszą  „kobietkę” w każdej klasie. Wyboru dokonywali tylko chłopcy. Ich głosami wygrały w poszczególnych klasach: 4a - Wiktoria Pruchniewska, 4b - Wiktoria Doniec,  5a - Blanka Szoma, 5b - Aleksandra Błażykowska,  5c - Karolina Chmielowska, 6a - Agata Fijałkowska, 6b - Marta Smal.

  Super dziewczyną w roku szkolnym 2015/2016 została Karina Rayska z klasy 6b.

  Wszystkie dziewczęta zostały nagrodzone dyplomami, medalami i słodkimi upominkami oraz kwiatami wykonanymi przez chłopców ze swoich klas. Wygranym GRTULUJEMY!!!

  K. Dzwonkowska

 • KONKURS PINGWIN

  Konkurs Pingwin został przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie  poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielanie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie  zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie 0 punktów.

  Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie z j. polskiego, matematyki i przyrody. Dzięki temu konkursowi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę, zostali też porównani z innymi uczniami w Polsce. Nasi uczniowie dość dobrze wypadli. Najlepszy wynik otrzymał Oskar Ladra, ucz. kl. 4b, zajmując 6 miejsce z przyrody. Pozostałe miejsca zamieszczono poniżej.

  Szkolny koordynator: Agnieszka Guszpit

  WYNIKI KONKURSU PINGWIN

 • Prymusi SP 1 w I semestrze

  Podsumowaliśmy Galerię Prymusów za I semestr w klasach 4 - 6 na specjalnym spotkaniu, gdzie każdy z uczniów, którego nazwisko trafiło do galerii otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek ufundowany przez SU oraz wychowawców klas. Wszystkim PRYMUSOM I semstru roku szkolnego 2015/2016 GRATULUJEMY !!!!

 • KARNAWAŁ KL 1

  Przebieranie się za ulubione postacie podczas karnawału, przyniosło wszystkim dużo radości. Uczniowie, za aktywny udział w zabawie i konkursach tanecznych otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 • Nasza absolwentka uczestniczką kolejnej edycji programu Hell's Kitchen

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASACH IV - VI

  Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 29 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce do zabawy i tańca. Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. W trakcie balu odbył się konkurs na najładniejsze przebrania. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. W przerwie uczniowie mogli skosztować słodkości przygotowanych przez rodziców. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

  Samorząd Uczniowski

 • Tablica Sukcesów klas I – III

  We wrześniu 2015 roku rozpoczęliśmy tradycję promowania i wspierania uczniów zdolnych, aktywnych i zaangażowanych w życie szkoły. Jak się okazuje, w klasach I – III jest ich bardzo wielu. W holu na parterze zawisła Tablica Sukcesów klas I – III, na której co miesiąc udostępnione są nazwiska najaktywniejszych uczniów.  Uczniowie rywalizują ze sobą w 5 kategoriach: wyniki w nauce, frekwencja, zachowanie, udział w konkursach oraz udział w akcjach i zbiórkach organizowanych w Jedynce. Życzymy wszystkim sukcesów. Trzymamy kciuki.

  Daria Łuciów

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  W dniu 22 stycznia 2016 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I – mgr Joanna Broniarz, mgr  Daria Łuciów, mgr Anna Barszczuk i mgr Ewelina Wasylewicz. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz ich rodziny. Przybył również gość specjalny - znana aktorka Pani Marzena Kipiel - Sztuka.

           Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pani mgr Violetty Czai - Kiszki, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy.

          Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiersze, piosenki na temat życia szkolnego. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wejściem z muzyką poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

         Po programie artystycznym Pani Dyrektor Szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym w klasach przez rodziców.

 • POSMUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

  Po raz kolejny Samorząd Uczniowski wraz SKO włączył się w akcję Góra Grosza.

  Celem tego przedsięwzięcia było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

  Akcja w naszej szkole przeprowadzona była poprzez zbiórkę monet w poszczególnych klasach. Łącznie zebrano 430,62 zł.

  Zbiórka monet utwierdziła nas w przekonaniu, jaką siłę może mieć jeden grosz! Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.

  Cieszymy się iż uświadomiliśmy uczniom fakt, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

  Agnieszka Guszpit

 • GRUDNIOWE KONKURSY SKO

  Z myślą o kultywowaniu i podtrzymywaniu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz o pobudzaniu aktywności twórczej i kształtowaniu wyobraźni plastycznej uczniów, pani Agnieszka Guszpit, opiekun SKO w Szkole Podstawowej nr 1 w Legnicy, zorganizowała dla dzieci dwa konkursy świąteczne:  klasowy - na „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy z motywem SKO” oraz indywidualny - „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO”

  16 grudnia 2015 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie obu konkursów.

  I tak: w międzyklasowym konkursie na „Najładniejszy stroik bożonarodzeniowy z motywem SKO” przyznano następujące miejsca: I miejsce: 5 c, II miejsce: 4 a, III miejsce: 1 d.

  Na drugi konkurs, czyli „Najładniejsza ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO” wpłynęło 40 prac.

  I miejsce otrzymali: Iza Wdowczyk, 1d, Jakub Pławuszewski 1 c, Joanna Swarcewicz 1 c, wiktoria Teleszko 3 c, Natalia Pastuch, 5 c, Oliwia Bojarska 3 c, Natalia Goś 1 c, Dominik Kalinowski 1 b, Wiktoria Szubart 1 d, Nikola Dzieniszewska 5 b.

  II miejsce: Klaudia Zakrzewska 5 a, Nikola Lech 1 c, Bartek Ofman 1 b, Krzysztof Bujlis 1 c, Wiktoria Przybylska 5 c, Maja Pawłowska 3 c, Oliwier i Karina Bączek 5 c, 3 a, Basia Dudek 1 d, Michał Daniel 1 b.

  II miejsce: Weronika Olczyk 1 b, Wiktoria Doniec 4 a, Anastazja Klein 3 c, Nikola Pająk 1 b, Gabrysia Nowicka 1 b, Amelka Skotnicka 5 a, Grzegorz Perczak 3 a. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.

  Dzieci wykonały przecudne prace. Jury nie mogło się nadziwić, jak bardzo pomysłowo i estetycznie wykonane były prace dzieci. Były to nie tylko bombki, ale również choinki, bałwanki, gwiazdki i wiele innych.

  Aby uprzyjemnić wszystkim klientom, Banku PKO BP w Legnicy przy ul. Klasztornej 1, okres przedświąteczny, zrobiono tam wystawę.

  Agnieszka Guszpit

   

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU - W RODZINNYM KRĘGU

  Uczniowie z klas czwartych przygotowali uroczyste, świąteczne spotkanie dla rodziców,  podczas którego zorganizowano różne gry i zabawy, występ szkolnego koła teatralnego, aukcje prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Zaprezentowano najciekawsze drzewa genealogiczne, rodzinne opowieści i albumy zebrane na lekcjach historii. Spotkanie to odbyło się 17 grudnia 2015 roku, na sali gimnastycznej i było podsumowaniem dwumiesięcznej pracy grup zadaniowych tj. grupa teatralna, grupa dziennikarzy, grupa muzyków, czy grupa sportowców. Projekt był koordynowany przez Samorząd Uczniowski oraz wybranych nauczycieli przy współpracy z rodzicami uczniów klas czwartych.

 • KONKURS HISTORYCZNY - ZNAM PATRONA MOJEJ SZKOŁY

  16 grudnia 2015 roku odbył się w SP nr 1 konkurs wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego i Powstańców Wielkopolskich, którzy są patronami naszej szkoły. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI.

  I miejsce zajęła Natalia Pastuch z klasy 5c, II miejsce – Mateusz Prociów z kl. 5c, a trzecie miejsce przypadło Ameli Skotnickiej z kl. 5a. Pozostali uczestnicy konkursu  otrzymali wyróżnienia i drobne upominki. Konkurs propagował wśród uczniów wiedzę o zwycięskim zrywie Wielkopolan.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

  10 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali okolicznościową gazetkę na ten temat, która została wystawiona na korytarzu, aby każdy uczeń miał możliwość poczytać i zapoznać się z historią praw człowieka.

 • Wolontariusze przed świętami w Szpitalu Wojewódzkim

  10 grudnia 2015r. wolontariusze naszej szkoły odwiedzili dzieci w Szpitalu Wojewódzkim, zaprezentowali przedstawienie pt.  "Opowiadanie o Bożym Narodzeniu" oraz przekazali małym pacjentom pluszowe niespodzianki i świąteczne kartki z życzeniami.

  http://zsilegnica.pl/wietlica-przyszpitalna
  http://zsilegnica.pl/galeria/wietlica-przyszpitalna/witeczne-symbole-spektakl

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Legnicy, ul. Kamienna 20a
 • 768546538

Galeria zdjęć